Odhalení nebylo nutné, zlobí se na “cirkusáky” Wolff

Šéf Mercedesu Toto Wolff vyjádřil znepokojení nad tím, že traťoví maršálové zvedli Mercedes W14 vysoko do vzduchu a odhalili tím jeho podlahu.

Štítky: Mercedes Technika Zveřejněno 27. 05 2023 — GPF1.cz

Tým Mercedes při odhalování podlahy svého vozu na Grand Prix Monaka se setkal s potížemi, když je k vyfotografování zvedali na jeřábu po kolizi Lewise Hamiltona ve třetím tréninku. Toto chování vtipně komentoval šéf týmu Toto Wolff. Neboť došlo k odhalení citlivých částí vozu.

Přijeď už příští čtvrtek 1. června na živou show KOLO na KOLO do Liberce. VSTUPENKY ZDE. Hosty jsou moderátor Miloš Pokorný, traťoví maršálové Radim Šnydr a Jarda Havel a samozřejmě Tomáš Richtr, Jiří Košta a Pavel Fabry.

Souhrn faktů:

  • 🏎️ Podlahová aerodynamika představuje velkou část výkonnosti vozu a je důležitá pro týmy Formule 1.
  • 📷 Vůz Mercedes byl zvedán na jeřábu, a přitom byla odhalena jeho podlaha.
  • 🚗 Týmy mají speciální kryty, které skrývají podlahu vozů, když jsou převáženy na nákladních vozidlech.
  • 🤡 Toto Wolff se vtipně odkazoval na cirkusovou společnost “Cirque du Soleil”, která podle něj musela provádět zvedání vozů.
  • 🚁 Red Bull tým měl při odhalení podlahy stabilnější postavení než Mercedes.
  • 🏁 Mercedes dosáhl šestého a osmého místa v kvalifikaci na Grand Prix Monaka.
  • 🗣️ Toto Wolff uznal, že výkon týmu nebyl nejlepší, ale s výsledkem je relativně spokojen.

Wolff řekl: “Ten, kdo předváděl jeřáb, pravděpodobně pracoval pro Cirque du Soleil. Upřímně řečeno, to ani nechápu. To auto stálo na silnici. Mohli jste ho dát na náklaďák. Předvádíte auto všem na světě. To pro nás bylo přinejmenším neoptimální.”

Wolff zdůraznil, že to řekl v žertu, a pochválil maršály Monaka , že “všichni dělají, co mohou”. Když Sergio Pérez havaroval během Q3 v Sainte Devote, jeho Red Bull byl také zvednut a jeho podlaha odhalena. Wolff poznamenal, že RB19 zůstal při zvednutí ve vodorovné poloze, na rozdíl od W14, který se kvůli vychýlení hmotnosti z místa, kde byl uvázán, otočil čumákem vzhůru.

Řekl: “Všechny jsou z Cirque du Solei. Jejich vůz visí rovně. Náš byl zadkem dolů!”