Odchod Maldonada? Jako blesk z čistého nebe

Pastor Maldonado přiznal, že jeho vyhazov z týmu a potažmo z celé F1 přišel jako blesk z čistého nebe. Venezuelan měl přitom platnou smlouvu i na sezonu 2016, ale ani ta nezabránila jeho odchodu. Situace se změnila v podstatě ze dne na den. V loňském roce Maldonado, tehdy ještě s Lotusem, podepsal smlouvu pro letošní…

2 Štítky: Pastor Maldonado Zveřejněno 14. 02 2016 — Marie Tomšíková

Pastor Maldonado přiznal, že jeho vyhazov z týmu a potažmo z celé F1 přišel jako blesk z čistého nebe. Venezuelan měl přitom platnou smlouvu i na sezonu 2016, ale ani ta nezabránila jeho odchodu. Situace se změnila v podstatě ze dne na den.

V loňském roce Maldonado, tehdy ještě s Lotusem, podepsal smlouvu pro letošní sezonu. Ale Maldonadův velký sponzor, ropná společnost PDVSA, se topí v nejen finanční krizi a jednání s Renaultem nevedla k úspěchu. Francouzský tým vzápětí oznámil náhradu na místo Venezuelana, a to bývalého pilota McLarenu Kevina Magnussena.

“Situace se změnila během několika hodin. Najednou jsem byl bez sponzora, a to mělo následky. Nejsem ani naštvaný, ani negativní, ale cítím něco jiného než spokojenost. Bylo to jako blesk z čistého nebe,” komentoval svůj odchod Pastor Maldonado.

PDVSA byla opravdu štědrým sponzorem, za rok poskytovala týmu okolo 50 milionů dolarů. “To nechci komentovat. Jedná se o citlivé otázky, které si musíme ještě vyjasnit. Aktuálně hledám nějakou alternativní cestu, jak bych mohl zůstat u závodění. PDVSA vždy dělala skvělou práci. Podporuje i jiné piloty a další sporty. Jsem si jistý, že v tom bude pokračovat.”

Maldonado absolvoval celkem pět sezon ve formuli 1 a vrcholem jeho kariéry bylo vítězství v GP Španělska 2012 s Williamsem. Jednalo se o první a dodnes poslední výhru tohoto týmu od roku 2004.

“Dostal jsem svou životní šanci. Zároveň to bylo jedno z největších překvapení v historii formule 1, ale ne pro mě. Zasloužil jsem si tu radost. Párty, která následovala s Williamsem, byla opravdu nezapomenutelná. Každý, kdo si myslí, že je to chladný tým, se mýlí,” vzpomíná bývalý pilot Williamsu na své jediné vítězství ve formuli 1.

Čtěte dále: Maldonado se začal měnit. Měl na roli lídra týmu

Motorsports: FIA Formula One World Championship 2015, Grand Prix of Japan, #13 Pastor Maldonado (VEN, Lotus F1 Team), *** Local Caption *** +++ www.hoch-zwei.net +++ copyright: HOCH ZWEI +++

Maldonado se pokusí o návrat v sezoně 2017

Diskuse k článku

2 komentáře: “Odchod Maldonada? Jako blesk z čistého nebe”

  1. VojtaPolesny napsal:

    Ta kalba byla tak ostrá, že z toho shořela garáž 😀

  2. INF_11 napsal:

    No, a to je ta nevýhoda platícího jezdce. V okamžiku kdy sponzor přestane platit, adios.

Napsat komentář