Od gamera po reálného závodníka – bude o něm film

Nový celovečerní film údajně založený na kariéře nejúspěšnějšího "pilota z obýváku" Janna Mardenborougha by měl vstoupit do kin příští rok.

Štítky: Formule E Jann Mardenborough Zveřejněno 29. 06 2022 — Jiří Košta

Režisér sci-fi blockbusteru District 9 z roku 2009 Neill Blomkamp, jehož film získal nominaci na nejlepší film na Akademii a přinesl Blomkampovi nominaci na nejlepší adaptovaný scénář, má na projekt dohlížet.

Film má smlouvu s Colombia Pictures, která prý utratí 85 milionů dolarů za produkci a podobnou částku na propagaci během příštích 12 měsíců.

Podle oficiální informace, vydané začátkem tohoto měsíce, bude film „založen na skutečném příběhu“ a „je to ultimátní příběh splněných přání dospívajícího hráče Gran Turismo, jehož herní schopnosti vyhrály sérii soutěží Nissan, aby se stal skutečným profesionálním závodním jezdcem”.

Gran Turismo původně vytvořili Polyphony a Kazunori Yamauchi v roce 1997 a bylo proslulé jako nejautentičtější řidičský simulátor na světě. Tato franšíza prodala více než 85 milionů kopií, přičemž nejnovější iterace, Gran Turismo 7, byla uvedena na trh začátkem tohoto roku pro Sony PlayStation 4 a Sony PlayStation 5.

I když samotný pilot popřel, že by to bylo o něm, je jasné, že on je ve skutečnosti inspirací za postavou, která jde od hraní v ložnici ke slávě na závodních tratích.

Určitou ironii filmu lze nalézt v nedávném zastavení Mardenboroughovy mezinárodní kariéry, když v roce 2021 přestal soutěžit v japonské sérii Super GT.

Od té doby téměř výhradně pracoval jako testovací a simulátorový jezdec pro tým Nissan formule E.

Film založený na Mardenboroughově příběhu by mohl oživit jeho závodní kariéru díky filmu, jehož cílem je vzbudit značný rozruch v motoristickém i herním průmyslu. Renomovaná sportovní marketingová agentura tvrdila, že film a související propagace by mohly příští rok udělat z Mardenbourgha nejznámějšího jezdce mimo F1.

O Mardenboroughovi je známo, že je u Nissanu velmi žádaný po testech v Marrákeši v letech 2019 až 2020, kromě jeho dovedností v simulátoru AOTech jižně od Paříže.

Mardenborough je považován za volného hráče a zvažuje řadu možností včetně návratu do soutěží Super GT a Super Formula v Japonsku poté, co byl loni podepsán manažerskou stájí MB Partners vedenou Markem Blundellem.