Ocon o Alonsovi: Je dobře, že odchází. Veškerá práce byla na mně

Esteban Ocon má za sebou dva roky po boku Fernanda Alonsa. Nyní slavného Španěla střídá Pierre Gasly. I když nejsou vztahy mezi oběma Francouzi skvělé, Ocon se už na Gaslyho těší a doufá, že veškerou práci v týmu i mimo něj si spravedlivě rozdělí.

Štítky: Alpine Esteban Ocon Fernando Alonso Pierre Gasly Zveřejněno 2. 12 2022 — Vašek Štěpánek

Esteban Ocon v minulém roce a letos působil v Alpinu jako týmový kolega dvojnásobného šampiona F1 Fernanda Alonsa. Ačkoliv si Ocon 41letého závodníka váží, je rád, že do týmu přijde někdo mladší, který mu bude s prací v týmu.

„Vážím si všeho, co Fernando dokázal. Respektuji jeho dva tituly, jeho schopnosti a neustálou motivaci pokračovat v závodění, ale je dobře, že jde do Aston Martinu. My se zase vydáme svou vlastní cestou.

Nechápejte mě špatně, nemám nic proti Fernandovi, ale je pravda, že veškerá práce v týmu zůstala na mě. Musel jsem trávit čas na simulátoru a věnovat se i marketingovým akcím. Řekl bych, že jsem z toho dělal tak 98 %, on jen 2 %,“ vyjádřil se Ocon k Alonsovi.

Na minimálně další dva roky má ve francouzském týmu působit další Francouz Pierre Gasly, který přichází z AlphaTauri. Je známo, že Ocon a Gasly bývali velcí přátelé, ale v posledních letech je tomu spíše naopak.

Bývalý junior Mercedesu je ale přesvědčen, že s Gaslym zakopou válečnou sekeru a společně povznesou úroveň modro-růžových monopostů. Ocon rovněž doufá, že Gasly bude mnohem více oddaný práci uvnitř stáje.

„Myslím, že s Pierrem si práci v týmu rozdělíme a pomůžeme si pak navzájem. Určitě to bude mít velký vliv na můj čas v průběhu roku. Budu mít doufám větší prostor pro regeneraci a odpočinek a snad se to projeví i v mých výsledcích.

Když na to budeme dva a tým bude mít zpětnou vazbu od obou pilotů, nepochybuji, že nám to pomůže dostat se na další výkonnostní úroveň. Věřím, že s Pierrem budeme schopni brzy konkurovat největším týmům,“ dodal Ocon.