Ocon do Renaultu, Stroll do Force Indie a další spekulace. Fake news!

Právě teď je období, ve kterém se týmy, které si to mohou dovolit, snaží smluvně zajistit jezdce na příští sezonu. A jednání jsou více než divoká, přesněji řečeno spekulace s nimi spojené. Živí je mimo jiné také nejasná budoucnost Force Indie, které se nedostává peněz a pokud ji majitelé rozumně neprodají, a to rychle, hrozí nucená správa.

Štítky: 2019 Esteban Ocon Lance Stroll Zveřejněno 27. 07 2018 — GPF1.cz

Právě Force India je takovým pomyslným těžištěm veškerých úvah. Ačkoli nebylo oficiálně nic potvrzeno, Lawrence Stroll, bohatý kanadský podnikatel, který investoval nemalé prostředky do Williamsu a hlavně svého syna Lance, si s ohledem na bídnou formu Williamsu vše rozmyslel a chystá se investovat do Force Indie. S tím jsou spojené jezdecké přesuny, minimálně Lance Stroll by se stěhoval z Williamsu právě do Force Indie.

A to znamená, že by přinejmenším jeden pilot musel z Force Indie odejít. A tady to začíná být hodně zajímavé. Tím, kdo by se stěhoval, je Esteban Ocon, a to konkrétně do Renaultu, kde má už údajně podepsanou nějakou formu předběžné dohody, kterou ale manažersky zařídil Mercedes. Pod něj totiž Esteban Ocon patří.

Opět to znamená, že by musel někdo pryč z Renaultu. A nebyl by to Nico Hülkenberg, nýbrž Carlos Sainz. Ten čeká na podpis smlouvy Daniela Ricciarda s Red Bullem. Až se tak stane, pak se Carlos Sainz stane volným agentem. Ani v jednom z týmů Red Bullu totiž pro něj nebude místo, a tak bude moci hledat si angažmá někde jinde. V této souvislosti se hovoří například o McLarenu, kde by jezdil po boku… Fernanda Alonsa.

Z Force Indie by ale odešel také Sergio Pérez. Pro pilota, který ještě nedávno čekal na telefon od Ferrari, se jeví logické, aby z (finančně) potápějící se lodi utekl. A tady se nabízí možnost perspektivního místa v americkém týmu Haas, kde přemýšlí, co s nestabilními výkony Romaina Grosjeana. Další Pérezovou možností je zůstat ve Force Indii i šestou sezonu.

Veřejně známá je oblíbenost Roberta Kubici ze strany Lawrence Strolla. Kubica je dnes součástí Williamsu a potenciálně se mohl přesunout do Force Indie s mladým Strollem, i když Kubicův zdravotní handicap je přeci jen významným faktorem. Do Force Indie by ale také mohl přijít mladík týmu Mercedes, který se těší blízké spolupráci s indickým týmem, Gorge Russel. Dvacetiletý Brit a lídr šampionátu F2. Ten ostatně může usednout kamkoli, kam nepůjde mladý Stroll, tedy do Williamsu, který pro příští rok chystá podstatně užší spolupráci s Mercedesem.

Lance Stroll nechtěl na dotazy o své budoucnosti vůbec odpovídat, především se vyhnul potvrzení, že příští rok bude závodit pro Williams.

„Jsou to jen spekulace, tenhle sport je plný spekulaci. Fake news, jak říkají,“ reagoval Stroll na dotaz, který nechtěl zodpovědět.

Diskuse k článku

Napsat komentář