Ocon cítí, že víc udělat nemohl, Stroll lituje rozhodující chyby

Nováčci ve formuli 1 Lance Stroll a Esteban Ocon díky skvělým výkonům v kvalifikaci odstartovali do Velké ceny Itálie z druhého a třetího místa. V závodě však byli předjeti rychlejšími auty a v cíli z toho bylo místo sedmé a šesté.

Štítky: Esteban Ocon GP Itálie Lance Stroll Zveřejněno 3. 09 2017 — Šimon Trantina

Osmnáctiletý pilot Williamsu Stroll odstartoval z druhého místa výborně, byl však vyblokován a zpomalen Lewisem Hamiltonem, kvůli čemuž se propadl za Ocona. I přes zdržení při soubojích s Valtterim Bottasem a Kimim Räikkönenem dokázal s force indií držet krok a aktivně útočit, jeho snažení však překazila chyba v nájezdu do první zatáčky.

Po svém prvním a jediném pit stopu, ve kterém ztratil chybou týmu asi dvě sekundy na Ocona, se snažil získat pozici zpět. Snažil se však až příliš, protože v nájezdu do první šikany těžce probrzdil a poškodil svoje pneumatiky. Namísto útočení na šesté místo se tak Stroll bránil týmovému kolegovi Felipemu Massovi.

„Byl to hodně stresující závod, na konci to bylo velmi těsné a dobře jsme si zazávodili kolo na kolo. Měl jsem dobrý start, ale Lewis mě ubránil a donutil zpomalit. To dalo výhodu Estebanovi, což byla škoda. Během druhého stintu jsem se cítil velmi dobře, na měkkých pneumatikách jsem ho opět doháněl. Pak jsem ale udělal chybu a probrzdil v první zatáčce, což poznamenalo můj závod. Od té doby jsem se musel držet zpátky a bránit Felipeho,“ říká Kanaďan.

Esteban Ocon na startu vydělal jedno místoa v úvodních kolech držel druhou příčku, dokud nebyl předjet Valtterim Bottasem a Kimim Räikkönenem. Pak předvedl jistý výkon, a přestože na něj Stroll dotíral, nedal mu příležitost k předjetí a ke konci závodu dokázal i poodjet a pojistit si šesté místo a osm bodů.

„Závod se mi opravdu líbil a jsem spokojený s naším výkonem. Jsem sice trochu zklamaný, protože jsem si přál dojet na pódiu, na Mercedes a Ferrari jsme ale zkrátka neměli. Myslím, že šesté místo je to nejlepší, čeho pro nás dnes bylo možné dosáhnout. Byl to excelentní víkend, povedla se jak kvalifikace, tak závod. Musím ještě jednou velmi vřele poděkovat týmu, za to, jakou odvedl skvělou práci a připravil auto, které bylo silné,“ šťastně prohlásil Ocon.

Diskuse k článku

Napsat komentář