Ocon chce jezdit pro Mercedes. Ten ale zvažuje jeho zapůjčení do Haasu

Esteban Ocon nepopírá zvěsti o tom, že je hojně skloňovaným kandidátem na sedačku Haasu nebo Williamsu.

Štítky: Esteban Ocon Zveřejněno 25. 07 2019 — Lukáš Antonický

Francouz, který je silně podporován Mercedesem, ztratil svou sedačku ve Force Indii (nynější Racing Point) ke konci minulého roku. Aktuálně se nachází v pozici rezervního jezdce Stříbrných šípů. A jelikož se zdá, že u Mercedesu se sedačka jen tak neuvolní, poohlíží se Ocon po jiných variantách. Jedna ze zvěstí tvrdí, že by Francouz mohl nahradit v Haasu svého krajana Romaina Grosjeana.

Když byl Ocon přímo dotázán stanicí RMC Sport, zda má zájem o sedačku v americkém týmu, tak na to odpověděl: ,,Co mě teď nejvíce zajímá, je to, abych mohl znovu závodit ve formuli 1. Je pro mě velice obtížné, že v letošním roce nemohu závodit. Zprávy z minulého roku, že nebudu mezi dvaceti jezdci na startovním roštu, bylo těžké přijmout, hlavně kvůli mým výkonům.”

Spekuluje se ale třeba i o tom, že by Ocon mohl nahradit Roberta Kubicu z Williamsu. ,,Všechny možnosti jsou otevřené, protože Mercedes je otevřený, i kdyby se jednalo o jiného výrobce motorů. Mohu být někam půjčen, to není žádný problém. Můj hlavní cíl je jezdit v týmu Mercedesu, ale možné je cokoliv.“

Francouz dále dodává, že za spekulace o svojí budoucnosti je vlastně rád. „Je to dobrá věc. Značí to, že F1 jako taková na vás nezapomněla. Můj manažerský tým pracuje velmi tvrdě, aby pro mne našel nějaké řešení. Můžeme jen doufat, že nějaké rychle najdeme.”

Diskuse k článku

Napsat komentář