Ocon bude mít ve zbytku sezony jen omezený přístup k informacím Mercedesu

Z důvodu přestupu do konkurenčního Renaultu bude role mladého pilota v německém týmu značně omezena.

Štítky: Esteban Ocon Mercedes Renault Zveřejněno 18. 09 2019 — Lukáš Podstata

Esteban Ocon bude od příští sezony závodit po boku Daniela Ricciarda v Renaultu. Mercedes francouzského pilota uvolnil, protože mu nebyl schopen zajistit závodní sedačku v jednom z týmů, které pohání motor Mercedes.

V této sezoně byla Oconova hlavní práce získávání dat během závodních víkendů na simulátoru v Brackley. Jedinou zkušenost s reálným monopostem formule 1 v letošní sezoně měl při testování nových pneumatik Pirelli na okruhu Paul Ricard.

Ocon ale trvá na tom, že všechen svůj čas plně využil a dokázal se naučit spoustu nových věcí. „Nejezdil jsem sice tolik, jak bych si přál, ale naučil jsem se spoustu nových věcí. Udělal jsem hodně práce na simulátoru, kde jsem mohl vyzkoušet všechny komponenty, které tým využil při závodním víkendu. Osobně si plně uvědomuji, jak se současné monoposty na závodní dráze chovají. Na druhou stranu, když jsem nemohl tolik jezdit, poznal jsem formuli 1 i z jiné stránky. Jsem přesvědčený, že mi tato získaná zkušenost pomůže v dalších částech kariéry,“ věří Ocon.

Přechod ke konkurenčnímu týmu znamená, že bude Oconovi postupně ubírána zodpovědnost v německém týmu. To potvrzuje i šéf Stříbrných šípů Toto Wolff. „Mluvil jsem s Estebanem o tom, jak dlouho zůstane v určitých rolích našeho týmu. Čím déle u nás zůstane, tím víc informací bude schopen předat Renaultu. Esteban ale pro nás odvádí velmi důležitou práci, která nám pomáhá vyvíjet náš současný vůz. V brzké době ale bude mít čím dál méně pravomocí, především z hlediska vývoje monopostu pro příští sezonu,“ vysvětluje situaci Wolff.

Diskuse k článku

Napsat komentář