V Madridu bude otevřena obří výstava F1

Formule 1 oficiálně oznámila termíny i místo konání nové „přelomové“ multimediální výstavy, která bude návštěvníkům vykládat historii královny motorsportu.

Štítky: FOM Historie Zveřejněno 20. 11 2022 — Lukáš Podstata

Většina lidí říká, že závodění je jak umění, tak i sport. Formule 1 tyto výrazy však plánovanou výstavou posune na úplně jinou úroveň. Tato strhující multimediální akce bude zahájena 24. března 2023 a konat se bude ve španělském Madridu. Tato výstava bude návštěvníkům přibližovat historii a vývoj v šesti speciálně vybudovaných místnostech.

Program výstavy má mít přibližně 90 minut a připravila ho produkční společnost Round Room, která se dříve podílela na multimediálních výstavách o Nelsonu Mandelovi či Tupacovi. Vedení formule 1 dodává, že právě díky společnosti Round Room bude výstava za hranicemi toho, co fanoušci kdy viděli. Dojde k využití technologických i designových prvků, která mají dopomoci k odkrytí minulosti, současnosti i budoucnosti formule 1. Podle producenta Tima Harveyho čeká návštěvníky pohled sportovního, technického a obchodního vývoje šampionátu, který jej ukazuje nejen v jeho nejlepších hodinách, ale i v těch nejhorších chvílích.

Velká pozitiva k chystané výstavě řekl i sám ředitel formule 1 Stefano Domenicali. „Otevření této velkolepé výstavy představuje významný okamžik v historii formule 1. Vzhledem k tomu, že tento sport exponenciálně roste, je nezbytné, aby naše fanouškovská základna zůstala v popředí. Tato výstava má za cíl uchvátit fanoušky našeho sportu a více prohloubit jejich lásku směrem k formuli 1. Chtěl bych moc poděkovat všem, kteří se na tomto projektu podíleli a pomohli vytvořit výstavu, která zachycuje srdce a duši sportu, který všichni milujeme.“

Výstava neproběhne pouze ve Španělsku, ale předpokládá se, že bude putovat po celém světě. Je možné, že postupně navštíví státy, ve kterých se konají jednotlivé závody. To je však hudba budoucnosti a na konkrétnější podrobnosti si budeme muset ještě pár týdnů počkat. Pokud však tento úchvatný zážitek chcete vidět již v Madridu, bude možné zakoupit vstupenky od 29. listopadu a cena byl určena na 19,99 euro.