Oba vozy Red Bullu po dlouhé době překonaly Ferrari

Tým Red Bull neměl kvalifikaci na GP Velké Británie zrovna oslnivou. Max Verstappen startuje čtvrtý, ale týmový kolega Pierre Gasly zaznamenal dobrý výkon, jelikož je hned za ním na páté příčce.

Štítky: GP Velké Británie Max Verstappen Pierre Gasly Red Bull Zveřejněno 13. 07 2019 — Jiří Košta

Oba piloti se navíc dostali v kvalifikaci i před Ferrari Sebastiana Vettela. Zítřejší závod by tak mohl být plný dramat nejen v první řadě.

Vítěz předchozího závodu Max Verstappen si pochvaloval změny v nastavení vozu. Pro zítřejší závod pravděpodobně bude jediným cílem pódium.

„Udělali jsme dnes skok vpřed a během kvalifikace jsem byl opravdu spokojený s vyvážením vozu. Měl jsem ze všeho mnohem lepší pocit. Opravdu mám radost z toho, že je to pro zítřejší závod druhá řada. Z toho můžeme zabojovat,“ říká Verstappen.

Týmový kolega Pierre Gasly se zařadil hned za Verstappena. Mladý Francouz doufá, že úspěšný víkend zítra zakončí dobrý výsledkem.

„Tým provedl hodně změn, které jsou dobré. Neumím je popsat, protože jsou velké a složité. Startujeme z páté pozice, ale nyní musíme dokončit svou práci. Celkově si myslím, že jsme zatím měli dobrý víkend,“ dodává Gasly.

Diskuse k článku

Napsat komentář