O Verstappena už se zajímají týmy v Le Mans

Není tajemstvím, že Max Verstappen je velkým fanouškem 24h Le Mans, kterého se chce v budoucnosti zúčastnit. Již nyní nemá o nabídky nouzi!

Štítky: 24h Le Mans Max Verstappen Zveřejněno 17. 06 2024 — Dominik Kovář

V závodním poli patří trojnásobný mistr světa Max Verstappen mezi největší fanoušky závodu 24h Le Mans, kterého se chce v budoucnosti zúčastnit. O Verstappenovo touze závodit v nejslavnějším vytrvalostním závodu světa vědí i týmy, které v Le Mans závodí a s nabídkami na závodní sedačku přichází již nyní.

“Samozřejmě, jste kontaktováni určitými lidmi, ale musí to přijít ve správnou chvíli a správným způsobem,” řekl Verstappen v dotazu na to, zda již dostal nabídku na závod v Le Mans. “Nechci ani uspěchat rozhodnutí. S těmito novými auty bude trvat minimálně jeden nebo dva roky, než bude všechno lépe pochopeno, protože pak je tu Balance of Performance, který to vše stěžuje.”

Verstappen tímto dává najevo, že i v Le Mans pro něj bude důležité to, jestli bude mít s určitým týmem šanci na celkové vítězství. Úřadující mistr světa v minulosti naznačil, že účast v Le Mans přijde nejdříve po skončení aktivní kariéry ve formuli 1. Připomeňme si, že s Red Bullem má Verstappen platnou smlouvu do konce roku 2028.

Nyní už je Verstappen možnosti závodit v Le Mans dříve, než po skončení v F1, o něco otevřenější. “Jasně, nemůžete jet Le Mans a F1 o jednom víkendu, ale pokud se to dobře skloubí, dá se to zvládnout i během sezóny v F1,” řekl Verstappen. Posledním pilotem, který byl pilotem F1 a zároveň závodil v Le Mans, je Nico Hülkenberg. Ten se v roce 2015 vydal na Le Mans s továrním týmem Porsche a závod vyhrál.

Než Verstappen do světa vytrvalostních závodu vkročí, byl by rád, kdyby se vyřešilo několik nedostatků, které nyní šampionát WEC trápí: “Myslím, že by se mělo o něco lépe vyřešit BOP (Balast of Performance). Zjistil jsem, že to tam je občas trochu nešťastné. Navíc je tu váha řidiče, s overalem bych se mohl dostat k 80 kilům, zatímco někteří piloti mohou mít mezi 55 až 60 kily.”

“Když jedete Le Mans, nemáte šanci. Je to pár desetin za kolo a to je neuvěřitelný rozdíl. Takže to musí vyřešit. Musí existovat průměrná nebo minimální váha, kterou musíte dodržovat. V budoucnu bych ale určitě chtěl závodit. Jo, je to neuvěřitelná událost.”

Tak se nechme překvapit, za jak dlouho a hlavně v jakém týmu se Verstappen na Le Mans objeví. Jistotou je, že to nebude příští rok. V roce 2025 totiž koliduje nejslavnější vytrvalostní závod světa s VC Kanady.