O titul chci příští rok bojovat s Alonsem, hlásí Hamilton

Fernando Alonso, to je pro Lewise Hamiltona pilot, se kterým by si příští rok chtěl zazávodit o titul mistra světa. Závodník Mercedesu doufá, že McLaren se s pohonnými jednotkami Renault vrátí na čelo startovního pole, kam prý patří.

Štítky: Fernando Alonso Lewis Hamilton Zveřejněno 13. 12 2017 — Lukáš Štěrovský

Snad každý fanoušek formule 1 pamatuje na třaskavou sezonu 2007, kdy se v McLarenu odehrála velká interní bitva mezi Fernandem Alonsem a Lewisem Hamilton, která skončila Alonsovým odchodem z týmu. Zatímco Brit od té doby sbírá úspěchy jak na běžícím pásu, Alonso absolvoval celkově nevydařenou štaci u Ferrari (byť dvakrát bojoval o titul mistra světa) a teď se trápí s McLarenem. Hamilton doufá, že by příští rok mohl se Španělem, který naposledy vyhrál shodou okolností na rodné půdě, a to v sezoně 2013, opět bojovat o titul.

„Měl jsem skvělou bitvu ke konci sezony s Fernandem,“ naráží Hamilton na souboj z GP Mexika. „A rád bych s ním měl více bitev za rovnějších podmínek. McLaren si prošel těžkým obdobím. S tím týmem jsem vyrůstal od třinácti let, a v kvalifikaci jsem se letos vždycky díval, jak na tom Fernando je. Pořád sleduji jejich vývoj. Ve svém srdci pro McLaren stále máme místo, protože jsem s ním dosáhl tolika věcí,“ přiznal Brit.

„Takže doufám, že další rok pro ně bude úspěšný. Vážně doufám, že s tím týmem budu bojovat, protože McLaren si zaslouží být na čele. Doufám, že s novou pohonnou jednotkou se dostanou na naši úroveň a že to bude neuvěřitelný šampionát, když spolu budeme bojovat. Je to úžasný tým s neuvěřitelnou historií. Jsem hrdý na to, kam Ron Dennis McLaren dostal. Nezáleží na tom, kdo jej převzal, pro mě to bude vždycky Ronnův tým,“ dodal Hamilton.

Diskuse k článku

Napsat komentář