O stávce by malé týmy neměly ani mluvit, upozorňují Mercedes a Red Bull

Stávka nebo bojkot některého ze závodů by podle velkých týmů nebyl řešením současné krize ve formuli 1.

Štítky: Finance Mercedes Red Bull Zveřejněno 6. 11 2014 — Jan Pastorek

Stávka nebo bojkot některého ze závodů by podle velkých týmů nebyl řešením současné krize ve formuli 1.

Po letech bezvýsledných jednání chtějí malé týmy využít krachy Caterhamu a Marussie k nátlaku na vedoucí představitele formule 1, aby konečně došlo ke změnám ve finančním modelu. Force India kvůli tomu neváhala veřejně hovořit o stávce, která zůstává hrozbou pro Abú Dhabí, pokud nedojde ke shodě na řešení.

„Já stávky nepodporuji, doplatil jsem na ně s Air France a Lufthansou,“ komentoval sportovní šéf Mercedesu Toto Wolff pro Autosport. „Takže si nemyslím, že je stávka v dnešní době vhodná, a hrozba stávky ještě méně.“

„Nemyslím, že by to bylo dobré pro formuli 1, nepomohlo by to ani malým týmům. Je to o zasednutí ke stolu, vyčištění vzduchu, vyřčení toho, co by se mělo stát, a následné diskuzi s držitelem komerčních práv.“

Také šéf Red Bullu Racing Christian Horner si myslí, že by menší stáje neměly o stávce ani uvažovat, natož veřejně hovořit.

„Jsou tu, aby soutěžily. Force India se snaží porazit McLaren. Pokud budou sedět v garáži, nikam se nedostanou. Takhle to nefunguje. A dělat to veřejně je špatné. Ty veřejné přestřelky, které formule 1 v posledních týdnech předvedla, nejsou pro sport dobré, protože sport by se měl soustředit na to, co jsme viděli v Americe, na dobré závody, na závodění kolo na kolo,“ uvedl.

„O politických a rozpočtových záležitostech bychom měli hovořit za zavřenými dveřmi s držitelem obchodních práv a řešit je.

Diskuse k článku

Napsat komentář