O osudu Renaultu se rozhodne v blízkých měsících

Ve hře jsou tři možnosti - odchod z formule 1, zřízení vlastního týmu a pokračování v roli dodavatele motorů. Poslední alternativa je nyní nejméně pravděpodobná.

2 Štítky: Renault Zveřejněno 28. 06 2015 — Michal Mikoláš

Ve hře jsou tři možnosti – odchod z formule 1, zřízení vlastního týmu a pokračování v roli dodavatele motorů. Poslední alternativa je nyní nejméně pravděpodobná.

Na Renault se v nové éře turbomotorů snáší kritika z mnoha stran. Francouzská značka to nese nelibě. Čile se tak spekuluje o tom, co se s Renaultem stane po roce 2016, kdy mu skončí smluvní závazky s týmem Red Bull.

Zdá se, že ani samotný Renault neví, kam jeho další kroky zamíří. Carlos Ghosn, ředitel Renaultu, na tiskové konferenci k ePrix v Londýně přiznal, že možností je několik a žádná není zapovězena. Zdá se ale, že role dodavatele agregátů se už francouzské společnosti příliš nepozdává.

„Když jste vývojář a dodejce motorů, máte to zvláštní privilegium, že se na vás zapomíná, když vyhráváte, a naopak při neúspěších se o vás všude píše. V současnosti žádnou možnost neodepisujeme. Můžeme, byť to není moc pravděpodobné, pokračovat jako dodavatel pohonných jednotek. Nebo můžeme odejít. Nebo můžeme naopak vlastnit tým. Možnosti jsou otevřené. Vše pečlivě analyzujeme.

Než se ale definitivně rozhodneme, potřebujeme vědět, jak to bude s vedením formule 1. Nejde o personální stránku, ale o to, abychom věděli, kolik nás to bude stát, kolik bude třeba investovat. Máme odhad, jaký objem peněz můžeme získat skrze marketing, ale jde tu i o televizní práva. Zaměstnáváme mnoho lidí, utrácíme miliony eur. Potřebujeme vědět, že se nám to vyplatí,“ přiznal Ghosn.

Diskuse k článku

Napsat komentář