O Kvjatově pozici sní polovina padoku

Daniila Kvjata vůbec nemusí mrzet ztráta role závodního pilota Toro Rosso, jelikož se dostal do elitního týmu Ferrari, o čemž sní polovina lidí v padoku. Takového názoru je Kvjatův krajan, bývalý závodník Sergej Zlobin, který jako vůbec první Rus testoval monopost F1.

Štítky: Daniil Kvjat Zveřejněno 19. 01 2018 — Lukáš Štěrovský

Možná jste o Sergejovi Zlobinovi nikdy neslyšeli. Jedná se o pilota, kterému je dnes 47 let a který před patnácti lety soutěžil v kategorii F3000. Poté dostal místo testovacího pilota Minardi pro sezonu 2002. Mimo jiné také přežil explozi výbušniny, kterou někdo umístil do jeho osobního vozu v roce 2007, ale to už je jiný příběh…

Právě Zlobin se vyjádřil ohledně svého krajana Daniila Kvjata. Ten na sklonku loňského ročníku skončil v rodině Red Bullu, aby nyní zaujal místo rezervního jezdce Ferrari. Třiaadvacetiletý Kvjat tak už nebude závodit, nicméně podle Zlobina se dostal na pozici, o které sní polovina lidí v padoku.

„Kvjat získal dobrou a slušně placenou práci. Ano, bude méně v televizi, ale stal se členem elitního týmu. A pokud jeden z jezdců Ferrari bude mít problémy, dostane příležitost závodit. Řekl bych, že polovina padoku sní o takové práci,“ má jasno Zlobin.

Sergej Zlobin, svého času v barvách Minardi

Sergej Zlobin, svého času v barvách Minardi

Diskuse k článku

Napsat komentář