O konci kariéry Vettel pochybnosti nemá

Navzdory výsledkům v posledních týdnech Sebastian Vettel trvá na tom, že o předčasném konci kariéry nepřemýšlí.

Štítky: Aston Martin Sebastian Vettel Zveřejněno 29. 10 2022 — Jiří Košta

Němec předvedl v posledních dvou závodech strhující bitvy, když až do cíle jel v souboji kolo na kolo s Fernandem Alonsem v Japonsku, a poté taky minule v Americe s Kevinem Magnussenem.

Na otázku, zda možná končí příliš brzy – v 35 letech je mladší než Lewis Hamilton a Fernando Alonso  – odpověděl: „Nevím, jestli je to věc ve formuli 1, nebo je to věc v osobním životě… abych odpověděl na Vaši otázku: Ne!

Přemýšlel jsem o tomto rozhodnutí dlouho a z mnoha úhlů. Ale jo, nevím, jestli… Připadá mi trochu smutné, že teď máme tendenci se tolik růst.

Ale ano, poslední dva závody jsem si evidentně užil, posledních pár závodů možná víc než některé v polovině sezony, ale nemají žádný vliv na rozhodnutí,” trval na svém.

„Pokud něco, je to skvělá připomínka toho, proč tento sport tak miluji, proč tak miluji závodění. Měl jsem skvělé závody a opravdu jsem si je užil, ale měl jsem také závody, které jsem si tolik neužíval a přál jsem si pět kol vidět šachovnicovou vlajku.

Takže v tom musíte pořád najít motivaci a vydržet. Ale jo, přál bych si, aby se to někdy prostě nehoupalo tak vysoko a tak nízko.”

Na otázku, zda s ohledem na aktuální formu vozu nyní zamíří do závodního víkendu s očekáváním, že získá body, řekl: „Doufám, že dokážeme udržet tempo.

Poslední závody pro nás byly samozřejmě dobré z hlediska celkového tempa. Dokázali jsme být o něco silnější a blíž k bodům.

Zejména v Austinu jsme byli velmi konkurenceschopní, byli jsme letos poprvé konkurenceschopnější než Alpine a McLaren, což bylo velmi dobré a pozitivní překvapení a doufáme, že v tom budeme pokračovat.

Ale musíme být realisté. Tohle je jiná trať, takže uvidíme, jak na tom budeme, ale těším se, že dostanu dobré auto a užiju si závodění, které mi zbývá.”

Chevrolet Equinox EV oficiálně odhalen