Nyck de Vries svými zkušenostmi “probudil” AlphaTauri

Šéf týmu AlphaTauri Franz Tost tvrdí, že nováček ve formuli 1 Nyck de Vries byl pro tým z Faenzy "budíčkem".

Štítky: AlphaTauri Nyck de Vries Zveřejněno 23. 02 2023 — GPF1.cz

V minulé sezóně de Vries vyzkoušel vozy Williams 2022, Mercedes a Aston Martin a také absolvoval několik kol ve voze Alpine 2021. Tost říká, že Nizozemcovy nedávné kilometry v F1 i celkové zkušenosti, které získal v jiných kategoriích, mu umožnily poskytnout užitečnou zpětnou vazbu, když si v listopadu při testech v Abú Zabí vyzkoušel vůz AlphaTauri, a v podstatě tak upozornil tým na některé nedostatky vozu AT03.

“Nyck de Vries odvádí opravdu dobrou práci,” řekl Tost. “Je velmi zkušený, je vidět a cítit, že je mu 28 let a že vyhrál spoustu závodů a šampionátů. A myslím, že se dokáže okamžitě adaptovat na F1. Očekávám, že bude od první kvalifikace podávat dobré výkony.

Samozřejmě vždycky, když přichází nový jezdec, pokud to není mladý jezdec, který přichází z nižších sérií, přináší nějaké podněty, technické nápady. A s Nyckem jsme měli to štěstí, že loni byl v kontaktu s mnoha týmy a mnoha vozy. A myslím, že naši inženýři z jeho strany získali dobrou technickou zpětnou vazbu, zejména po testu v Abú Zabí, kde najel hodně kol a kde si naštěstí na auto hodně stěžoval. Protože to byl pro inženýry budíček.

A já doufám, že mu můžeme poskytnout vůz, který bude fungovat tak, jak se mu líbí.”

Na otázku, jak po testu rozvedl výsledky de Vriesova příspěvku, Tost odpověděl: “Dlouhý seznam úkolů. Líbilo se mi to! A bylo to takové legrační, protože inženýři chtěli argumentovat, že naše řešení jsou dobrá, a já jim vždycky říkal: Podívejte se, kde jsme v šampionátu konstruktérů.

Tost dal jasně najevo, že na něj způsob, jakým de Vries pracuje, udělal dojem.

“Jeho profesionální přístup, jeho disciplína, jeho zpětná vazba i co se týče simulátoru. Nápady na změnu pracovních metod. A očekávám z jeho strany hodně podnětů i po tomto testu tady.

“Neměl by se cítit jako nováček. Protože Nyck je, jak jsem již zmínil, velmi zkušený. Vyhrál závody ve všech kategoriích, vyhrál šampionáty. A je pro nás opravdu velkým přínosem.”