Nuda a zklamání. Tak Red Bull ohodnotil závod v Abú Dhabi

Skvadra Red Bullu zřejmě dnes nebude mít klidného spaní. Danielu Ricciardovi nebylo umožněno uhájit čtvrtou pozici v Poháru jezdců a Max Verstappen se cítil být závodem v Abú Dhabi unuděn.

Štítky: GP Abú Dhabi Red Bull Zveřejněno 26. 11 2017 — Josef Nekvinda

Prakticky nejčernější možný scénář po sobotním optimismu zhatil plány Daniela Ricciarda na udržení se před Kimim Räikkönenem na čtvrté příčce v Poháru jezdců. Australan byl nucen pro technické potíže na jeho voze odstoupit z GP Abú Dhabi ze čtvrtého místa, čímž pozice přepadla v držení zmiňovanému Räikkönenovi. Stejnou pozici v šampionátu pak převzal s náskokem pěti bodů.

„Když budu fakt hodně upřímný, tak s tím autem, které Kimi měl, mohl být v pořadí šampionátu na míle daleko. Takže jo, není to až zase takový problém,“ sdělil Ricciardo reportérům televize NBC.

O mnoho více jej mrzelo, v pořadí již páté, odstoupení v sezoně kvůli nespolehlivosti techniky, což do nadcházejícího ročníku není povzbudivá bilance. „Tohle odstoupení mě trápí aktuálně, možná více než ta ostatní. Samozřejmě těžce zklamaný jsem byl v Austinu, to jsme měli šanci hned další týden. Teď ale další šanci do března nemám.

Je to jen o spolehlivosti, není nic, co bych mohl udělat jako prevenci. Upřímně je to trochu hořký způsob ukončení sezony. Jistě, nějaké úspěchy byly, ale skončili jsme trochu jako v zákopu,“ myslí si Ricciardo.

Max Verstappen je znám pro svůj dravý závodní styl, přičemž potopit se prakticky do jakékoli zatáčky mu v minulosti nedělalo problém. Jak ale prohlásil po závodě v Abú Dhabi, finále mu přišlo „velmi nudné,“ protože právě zde se prý předjíždět nedalo.

„Popravdě to bylo velmi nudné. Kimi byl celou dobu přede mnou. To je celé,“ sděloval úsečně Verstappen. „Nemůžete jet za sebou. Byli jsme poměrně rychlejší, ale tato trať nenabízí příležitosti k předjíždění. Musíme jen tvrdě pracovat a věřit, že z motoru dokážeme dostat více výkonu. Musíme se přinejmenším vyrovnat těm nejlepším klukům,“ prozradil mladý Nizozemec i něco k plánům pro nadcházející zimní období pauzy.

Diskuse k článku

Napsat komentář