Nový závodní okruh u ruského Petrohradu získal certifikaci F1

Moscow Raceway, Sochi Autodrom – dva ruské okruhy, které získaly nejvyšší licenci FIA Grade 1, jež jim umožňuje mimo jiné pořádat závody formule 1. Na seznam se letos přidal i třetí okruh, ze všech nejmladší Igora Drive. Nachází se (v ruských měřítkách) poblíž Petrohradu.

Štítky: GP Ruska Zveřejněno 11. 11 2020 — Petr Čermák

Mezinárodní automobilová federace (FIA) přidala na seznam okruhů s licencí FIA Grade 1 další trať. Šestačtyřicátý okruh, který může dle pravidel hostit závody formule 1, je ruská Igora Drive.

Závodní trať se nachází 55 kilometrů od druhého největšího ruského města Petrohradu. Okruh pochází z pera okruhového designéra Hermanna Tilkeho. Stavba započala v roce 2016 a byla dokončena vloni. Udělení licence FIA Grade 1 bylo oznámeno ve středu 11. listopadu.

„Nejvyšší licence umožňuje okruhu Igora Drive pořádat všechny mezinárodní závodní soutěže, mezi které se řadí i Grand Prix závodů formule 1,“ stálo v prohlášení okruhu. „Uznání v souladu s mezinárodními normami je dalším důležitým krokem v rozvoji automobilového sportu nejen v Petrohradě, ale i v Rusku a v celém světě.“

Okruh je dlouhý 4,084 km a nachází se v areálu rozsáhlého sportovního areálu, který z motoristických akcí umožňuje pořádání závodů rallyekrosu a motokrosu. V areálu se nachází i motokárová dráha a centrum pro jízdu v off-roadu.

Honda ani po odchodu z F1 neuvažuje o vstupu do formule E