Nový tým “Formula Equal” chce mít 50 % mužů a 50 % žen

Současné výběrové řízení na nové týmy si slibuje získat pozornost přibližně čtyř kandidátů. Mezi nimi je jeden, který ale budí zvláštní pozornost.

Štítky: GP Saúdské Arábie More than Equal Zveřejněno 28. 03 2023 — GPF1.cz

Projekt “Formula Equal” Craiga Pollocka (šéf bývalého týmu BAR) bude mít podporu “země z oblasti Perského zálivu”, spekuluje se, že by to mohla být Saúdská Arábie.

V rozhovoru pro CNN Craig Pollock přibližuje: “Intenzivně jednáme, řekl bych jen s jednou zemí z oblasti Perského zálivu. V současné době nejsem v pozici, kdy bych o tom mohl mluvit a být zcela otevřený – to vyjde najevo ve velmi blízké budoucnosti. A já jen doufám, že to bude fungovat, protože to vyžaduje hodně peněz.”

Pollock plánuje, že půjde o “první tým Formule 1, který bude skutečně mimo Evropu”. Dodal: “Musí to být vybudováno od základů ve státě Perského zálivu a o to se snažíme. Je to dlouhodobý projekt – není to krátkodobý projekt.”

“Formule Equal” bude tvořena z 50 % muži a z 50 % ženami

Pollock, který před založením týmu British American Racing přivedl Jacquese Villeneuva do CART a F1, strávil na projektu poslední čtyři roky. Jak název “Formula Equal” napovídá, plánuje být prvním týmem, který bude mít 50 % mužů a 50 % žen mezi jezdci, inženýry a členy představenstva.

“Naší ambicí je poskytovat a budovat příležitosti a cesty pro ženy, aby se dostaly na nejvyšší úroveň uvnitř motoristického sportu,” řekl Pollock. “Konceptem a myšlenkou bylo pokusit se vybudovat tým Formule 1, v němž by bylo 50 % mužů a 50 % žen, což je nesmírně těžké, pokud máte již existující tým Formule 1; s čistým listem papíru je to mnohem snazší.”

Podle Pollocka je to v současné době projekt “na klíč” a zaměřuje se na poskytování příležitostí pro ženy v motoristickém sportu. “To samozřejmě souvisí s rovností, rozmanitostí, inkluzí a udržitelností. Není to otázka toho, že bych za nimi [do státu Perského zálivu] přišel já,” řekl. “Ve skutečnosti jde o to, že oni přišli za námi, protože my máme připravený projekt na klíč s obchodním plánem, se všemi náklady, se vším, co je nutné pro start.”