Kdo může nahradit Tota Wolffa

Toto Wolff nevyloučil možnost, že by se James Vowles v budoucnu mohl vrátit do Mercedesu jako šéf týmu Formule 1.

Štítky: James Vowles Mercedes Toto Wolff Williams Zveřejněno 19. 01 2023 — Jiří Košta

Vowles byl minulý týden oznámen, že odchází ze svých povinností v Mercedesu jako šéf strategie, aby nahradil Josta Capita ve funkci šéfa týmu Williams, který rezignoval v prosinci.

V Mercedesu byl Vowles důvěryhodným Wolffovým poručíkem, který měl zájem stát se potenciálně šéfem týmu sám o sobě.

Nicméně, s Wolffem pevně na svém místě v týmu Brackley, se to nemohlo stát v Mercedesu, s Vowlesem, který bude vést Williams přes jejich poslední přestavbové období.

Když mu byla předložena myšlenka, že Vowles byl „umístěn“ do Williamsu, aby ho připravil na budoucí roli Mercedesu – podobně jako George Russell – je to něco, co Wolff nepotvrdil, ale také plně nevyloučil jako možnost.

„Vždy jsem byl velmi otevřený ohledně toho, jak se cítím vpřed,” vysvětlil Wolff médiím.

„Udělal jsem krok za hranice skutečného zaměstnání a moje role v týmu akcionáře je dlouhodobým rozhodnutím.

Stále se zamýšlím nad tím, jak moc mohu přispět k organizaci, a pokud jednoho dne uvěřím, že v nějaké oblasti jsou nedostatky, ať už po stránce sportovní, technické, obchodní nebo politické, neváhal bych ani vteřinu. o jmenování někoho do této oblasti a hledání někoho, kdo by mohl převzít to, co dělám.

Protože jako spoluakcionář mám hlavní zájem na tom, aby tým prosperoval a abychom vyhrávali na trati. To je 90 % a zbylých 10 % je obchodní nebo finanční rozvoj společnosti.

Nikdy neříkej nikdy [o návratu Jamese], protože je skvělý. Doufám, že bude mít dlouhou kariéru jako šéf týmu ve Williamsu a doufám, že ho po úspěšných víkendech uvidíme na tiskových konferencích. Mohl by tam jako já v Mercedesu mít 10 let.”

Vowles poděkoval Mercedes a Wolffovi za pomoc při jeho přechodu do nové role – a zdůraznil cestu, která se otevřela převzetím role Williamse.

„Tato cesta byla v zásadě ta, kterou jsem měl v hlavě mnoho let, a Toto a Mercedes byli neuvěřitelně laskaví, aby mi poskytli cestu, jak se tam dostat,” vysvětlil Vowles.

„Jsem velmi nadšený, myslím, že je to pro mě dobré, a opravdu se těším na spolupráci s Williamsem, abychom se posunuli vpřed ze zadní části startovního roštu. Jsem si jistý, že to dokážeme.

Z mého osobního pohledu za sebou zanechávám velké množství přátel. 20 let v jednom prostředí je dlouhá doba a jsem si jistý, že poznají, že odcházím v dobrém. Jdu k tomu, o čem vím, že je to silný a správný směr pro mě a zároveň pro Williams.

Myslím, že překvapením může být pro mnohé jen to, že to vypadá jako skok a skok, ale to bylo překlenuto prací v posledních letech a Mercedes mi poskytl cestu k tomu.”

Frijns si při nehodě v Mexiku zlomil zápěstí