Nový poradce Alpinu poslal své kritiky do haj*lu

Podle reportéra Sky Sports News Craiga Slatera byla odpověď Flavia Briatoreho na kritiku jeho návratu do F1 "nepublikovatelná".

Štítky: Alpine Flavio Briatore Zveřejněno 22. 06 2024 — GPF1.cz

Kontroverzní postava se vrátila do F1 15 let poté, co dostala doživotní zákaz činnosti v tomto sportu, a byla jmenována výkonným ředitelem týmu Alpine, který se potýká s problémy. Briatore byl v roce 2009 nucen z týmu odstoupit kvůli svému podílu na zmanipulování Velké ceny Singapuru 2008 – známé jako skandál “Crashgate” – kdy měl Nelson Piquet Jr. havarovat, aby předal výhodu týmovému kolegovi z Renaultu Fernandu Alonsovi, který závod vyhrál. Zákaz byl v roce 2010 francouzským nejvyšším soudem zrušen a Briatore se od té doby nadále objevuje v paddocku F1.

“Je to jedna z velkých šelem F1, je mu 74 let,” řekl Slater. “Zeptal jsem se ho, jestli je pro to, aby se Alpine stala zákazníkem, pokud jde o motory. Možná by si vzal motory Mercedes. Nechtěl se k tomu vyjadřovat. Také jsem se ho zeptal, co by řekl těm, kteří ho nechtějí zpátky v paddocku F1. Jeho odpověď byla věcná, krátká a nedá se odvysílat.”

Na otázku, co vzkázal těm, kteří zpochybňují jeho návrat do F1, Briatore pro Sky Sports F1 řekl: “F*** off.” Při vysvětlování svého rozhodnutí vrátit se 74letý Ital řekl:

“Znám velmi dobře předsedu Renaultu Lucu de Meo a mám k němu velký respekt. Setkal se s určitými potížemi ve fungování týmu. Zeptal se mě, zda je možné, abych se stal výkonným poradcem předsedy. Jednali jsme o tom dva nebo tři měsíce, možná i déle. Cítím, že na to mám motivaci. Cítím, že je možné to udělat. Cítím, že je možné tým znovu nasměrovat na správnou cestu k výkonnosti, a to je to, co mě baví, vrátit se do soutěže.”

Briatore vedl tým Enstone k titulům mistrů světa pod jeho předchozími podobami Benetton a Renault v 90. letech a v roce 2000. Na otázku, zda se ve své nové funkci stane fakticky šéfem týmu, Briatore odpověděl:

“Ne, ne. Ředitel týmu? Máme šéfa týmu, máme Bruna. To není žádný problém. Pracuji s Brunem, pracuji se všemi. Co se týče mě, pracuji s Lucou. Je to moje práce, hlásím se k němu a společně se snažíme dosáhnout co nejlepšího výkonu pro tým. Kola (pozice) zatím měnit nebudu. Nechci měnit pneumatiky, nechci řídit auto. Chci být jen konkurenceschopný. Za dva roky tam budeme. Chci odevzdat svůj příspěvek. Máme šéfa týmu, který odvádí velmi dobrou práci, máme spolupracující organizaci a jsem si jistý, že vše dáme dohromady ve velmi krátké době.”