Nový lotus vyjede poprvé na trať zřejmě až v úterý

Debut v pořadí třiadvacátého monopostu, jenž opustil výrobní prostory továrny v Enstone, se odkládá. Tým potřebuje čas na jeho sestavení.

1 Štítky: Lotus Nick Chester Zveřejněno 1. 02 2015 — Tomáš Bohuslav

Debut v pořadí třiadvacátého monopostu, jenž opustil výrobní prostory v Enstone, se odkládá. Tým potřebuje čas na jeho sestavení.

Lotus sice včera představil jezdecké složení pro všechny čtyři testovací dny v Jerezu, během dneška však vyšlo najevo, že úspěšně nastartovat nový E23 se týmu podařilo teprve až včera večer, a to navíc doma v továrně.

Neděli pak britská stáj využila k přepravě monopostu do Španělska, přičemž se předpokládalo, že svoji premiéru si odbude zítra. Následně nicméně tiskové oddělení Lotusu vydalo zprávu, podle níž ujede nějakou „významnou“ vzdálenost s největší pravděpodobností až v úterý.

„U E23, které je jedním z technicky nejpokročilejších aut, jež opustilo Enstone, jsme se rozhodli pro (časově) velmi těsný a agresivní výrobní program,“ podotkl technický šéf Nick Chester. „S vozem vyjedeme na trať, jakmile bude z inženýrského úhlu pohledu připraven.“

„Vůz jsme nastartovali v Enstone a před absolvováním prvních kol na trati teď dáváme všechno dohromady. Všichni jsme velice pozitivní ohledně toho, co jsme dosud v Enstone viděli, a těšíme se, až později během tohoto týdne poprvé zuřivě zatočíme koly,“ dodal.

 

 

Diskuse k článku

Napsat komentář