Už se to nedá

Nový kalendář s 21 závody není únosný ani finančně

Štítky: 2016 Ferrari Zveřejněno 16. 12 2015 — Lukáš Štěrovský

Ferrari se přidalo k Mercedesu a společně kritizují kalendář F1 pro rok 2016. Zatímco německé stáji vadí abnormální vytíženost zaměstnanců, Scuderia se obává nedostatečného množství peněz nutných na účast v historicky nejvyšším počtu závodů.

Mezinárodní automobilová federace v nedávné době schválila navýšení počtu Grand Prix v roce 2016 z dvaceti na jednadvacet podniků. Stalo se tak poté, co došlo k návratu Velké ceny Německa a oznámení o novém závodě v Ázerbájdžánu.

Na tentok krok FIA zareagoval negativně jako první šéf Meredesu toto Wolff, který si myslí, že nový kalendář tlačí týmy nad rámec toho, co je proveditelné, pokud jde o pracovní zátěž jednotlivých zaměstnanců.

Taková reakce nezůstala dlouho bez odezvy. Na Wolffovu stranu se postavil i prezident Ferrari Sergio Marchionne. Tomu se však nezamlouvá hlavně finanční aspekt celé věci.

„Bernie Ecclestone teď musí zajistit, aby všechny týmy byly schopny absolvovat dvacet jedna závodů, které dal do kalendáře. Byl navýšen maximální počet velkých cen, takže Bernie ví, co teď musí udělat. Musí nám získat více peněz, aby se ujistil, že všechny stáje budou schopné zúčastnit se všech podniků,“ řekl Marchionne.

Toho pochopitelně podpořil i šéf italské stáje Maurizio Arrivabene, který prohlásil, že „Evidentně budeme potřebovat pomoc ze strany FOM, protože kalendář je opravdu bláznivý.“

Motorsports: FIA Formula One World Championship 2015, Grand Prix of Bahrain, Maurizio Arrivabene (ITA, Scuderia Ferrari) *** Local Caption *** +++ www.hoch-zwei.net +++ copyright: HOCH ZWEI +++

Diskuse k článku

Napsat komentář