Nový jezdec Williamsu? Lance Stroll údajně zaplatil 35 miliónů dolarů za sedačku

Finský zpravodaj Turun Sanomat informuje o tom, že kanadský mladík Lance Stroll, který nyní působí v evropské F3, zaplatil astronomickou částku za možnost příští rok ve službách Williamsu debutovat ve formuli 1. Sportovní deník zároveň konstatuje, že pravděpodobnost, že teprve sedmnáctiletý Stroll bude týmovým kolegou Valtteriho Bottase v roce 2017, je velmi vysoká. Žádná ze stran údajné…

Štítky: Lance Stroll Williams Zveřejněno 21. 09 2016 — Šimon Trantina

Finský zpravodaj Turun Sanomat informuje o tom, že kanadský mladík Lance Stroll, který nyní působí v evropské F3, zaplatil astronomickou částku za možnost příští rok ve službách Williamsu debutovat ve formuli 1.

Sportovní deník zároveň konstatuje, že pravděpodobnost, že teprve sedmnáctiletý Stroll bude týmovým kolegou Valtteriho Bottase v roce 2017, je velmi vysoká. Žádná ze stran údajné dohody však zatím nic nepotvrdila, takže na podobu jezdeckého složení Williamsu pro nadcházející sezonu si ještě budeme muset počkat.

Částka za závodní místo v týmu z Grove by měla činit 35 miliónů dolarů, které měl zaplatit otec Lance Strolla, velmi úspěšný byznysmen s velkou vášní pro motorsport. Pokud se tak opravdu stalo a zpráva bude později potvrzena jako pravdivá, ve světě F1 jistě zvedne velkou vlnu názorů. Právě mladí jezdci poslední dobou totiž víří vody královny motorsportu.

Hodně se diskutovalo o osmnáctiletém Maxi Verstappenovi, který svým chováním během a po Velké ceně Belgie rozvířil velkou vlnu emocí. Hovořilo se o tom, že přes několik úspěchů není ještě dost vyzrálý na závodění ve formuli 1. Mezi jeho kritiky patří mimo jiné Niki Lauda a Jacques Villeneuve, kteří se shodují na tom, že takto mladí jezdci by v královně motorsportu být nebyli. Měli by dozrát v nižších kategoriích a do F1 postupovat již jako dospělí jezdci, ne jako neotřelí, nezkušení draví mladíci, jejichž počínání může působit problémy.

Williams rovněž plánuje reagovat na neúspěšný letošek a posilovat i na poli inženýrů. Spadeno má na bývalého závodního inženýra Kimiho Räikkönena a Fernanda Alonsa u Ferrari Antonia Spagnola. Podle Bottase tým postrádá špičkové lidi na podobných postech, takže Italův příchod by mohl chod stáje oživit.

„Nemáme moc lidí v těchto kruzích. Potřebujeme někoho, kdo opravdu výborně rozumí pneumatikám. Máme různé inženýry, kteří se koncentrují na tuto problematiku, ale je to málo. Spagnolův příchod by nám pomohl jak nyní, tak v budoucnosti,“ říká Fin.

Čtěte dále: Soukromý Williams to nevzdává. Má ambice pro návrat na špici

Náhradník za Felipeho Massu nalezen?

Náhradník za Felipeho Massu nalezen?

Diskuse k článku

Napsat komentář