Nový asfalt jen na prvních třech pozicích na startu způsobuje obavy

Sebastian Vettel kritizuje rozhodnutí pořadatelů GP vyměnit jen část asfaltu na startovním roštu. Nový, tmavší asfalt s jinou přilnavostí zasahuje do pozic 1 a 2 a částečně do třetí pozice. Rozjezd tak bude potenciálně lehčí (a nebo těžší) pro první tři na startu, možná první čtyři.

Štítky: GP Ruska Zveřejněno 29. 09 2018 — GPF1.cz

Vítěz kvalifikace Valtteri Bottas a Lewis Hamilton tak budou stát na zcela novém povrchu dráhy. Sebastian Vettel částečně předními koly. Jeho zadní kola budou na starém asfaltu.

“Je chybné vyměnit povrch dráhy jen na některých pozicích na startu,” komentoval Vettel. “A je jedno, jestli to jsou pozice 1-2-3 nebo 4-5-6 nebo 8-9-10. Pokud chcete vyměnit povrch dráhy v nějaké části startovního roštu, je nutné vyměnit celý jeho povrch. Ale tak to prostě je no.”

Valtteri Bottas, který bude stát na prvním místě, si není jist, jak moc velký rozdíl v přilnavosti pneumatik mezi novým a starým povrchem to přinese.

“Nový povrch má obvykle lepší přilnavost. Ale to hodně záleží na druhu asfaltu,” řekl Bottas. “Doteď jsme přes nový pás jen přejížděli. Poprvé na něm budeme startovat až zítra.”

Lewis Hamilton dodává: “Bude to jiné. Ale jestli rychlejší, nebo pomalejší, to uvidíme zítra.”

Diskuse k článku

Napsat komentář