Nový aerodynamický balík předčil očekávání McLarenu

Třetí a páté místo v úvodních trénincích v podání Fernanda Alonsa mají co dočinění s novými vylepšeními aerodynamiky na jeho mclarenu. Auto podle všeho navíc nevykazuje žádné další problémy. Jaké jsou tedy po pátku cíle McLarenu?

Štítky: Fernando Alonso GP Malajsie McLaren Zveřejněno 29. 09 2017 — Josef Nekvinda

Ačkoli zřejmě přijde větší část takové práce vniveč, McLaren se i přes nezdary s Hondou snaží nadále vyvíjet své šasi. Svůj poslední balíček inovací týkající se aerodynamiky, a zejména deflektorů, přivezl právě do Malajsie. Výsledek? Lehce nad očekáváními, hlásí členové týmu v čele s jeho šéfem Éricem Boullierem po zisku pátého místa zásluhou Fernanda Alonsa ve druhém tréninku.

„Týká se to především oblasti deflektorů. Jsme rádi za tuhle souvztažnost našich součástí. Je příjemné sledovat, jak nové a důležité části, které jsme sem přivezli, fungují podle našich očekávání,“ předkládá novinářům Boullier a navazuje konkrétně na případ Alonsa.

„Je to trochu víc, než jsme prvotně doufali. On měl na svém autě nový balíček, s nímž jsme provedli rychlostní zkoušku, o níž se domnívám, že se ji ostatní odpoledne rozhodli nevyzkoušet z důvodu dopoledního deště. Jako obvykle je to jen trénink. Nechceme být vítězi v prvním, druhém nebo třetím tréninku. Prostě se soustředíme na vlastní práci a jsme tu od toho, abychom posoudili své auto,“ dodává.

Pro McLaren zůstává největší výzvou dostat se do třetí části sobotní kvalifikace, odkud vedou jisté cesty i k bodovému zisku v nedělním odpoledni. Obzvláště na místě, jako je Malajsie pak šance vzrůstají. Po minulém závodě v Singapuru, kde byl Fernando Alonso takříkajíc z jakéhokoli dění knockoutován už v první zatáčce vozem Maxe Verstappena, je to pro španělského matadora dobrý začátek.

„Z mé strany to byl pozitivní den. V prvním tréninku jsme se zaměřili na auto, chtěli jsme vědět, zda všechno funguje jak má. Když jsme pak vyjeli na dráhu, která nebyla zas tak příliš mokrá, skončili jsme třetí. To je vždy příjemné. I ve druhém, suchém tréninku se auto chovalo dobře. Nevyskytly se žádné problémy, které bychom do zítra museli vyřešit, což je také vždy velmi pozitivní, takže se uvidí.

Je jasné, že se Mercedes, Force India a Renault zlepší, a tak bude obtížné se do Q3 dostat, ale pokusíme se bojovat o poslední zbývající místa. Pro nás by byly ideální smíšené podmínky, protože ty do toho vždy vnesou o něco více nejistoty. Je to pak větší loterie a my se s tím můžeme dobře popasovat. Takže v pozici v jaké se nacházíme, kdy nemáme co ztratit, jsou pro nás takové podmínky ideální,“ shrnul po pátku možnosti McLarenu Fernando Alonso.

Má ty nejtajnější informace všech týmů, nyní asi míří do Renaultu

Diskuse k článku

Napsat komentář