Novinky na McLarenu v Baku zlepšení moc nepřinesly, ale na jiných okruzích by měly

Lando Norris očekává, že vylepšení podlahy McLarenu přinese na jiných tratích větší přínos než „malý kousek“ zlepšení v čase na kolo, který zaznamenali ve Velké ceně Ázerbájdžánu minulý víkend.

Štítky: Lando Norris McLaren Zveřejněno 3. 05 2023 — Jiří Košta

Baku City Circuit se vyznačuje několika dlouhými rovinkami a mnoha pravoúhlými zatáčkami s nízkou rychlostí, díky čemuž je rychlost na rovince klíčovým určujícím faktorem výkonu.

Norris dříve řekl, že aktualizace, kterou McLaren přivezl minulý víkend, znamená, že jejich vůz je nyní v konfiguraci, ve které měl začít sezonu. Kromě obvyklých úprav pro trať s nízkým odporem na dlouhých rovinkách přivezl McLaren do závodu také upravenou podlahu.

„Ve velmi pomalých zatáčkách, které tu máme, to moc nepomůže. Takže když se na to podíváte čistě na čas na kolo, tady nám to asi moc nepomohlo. Trochu, ale ne moc,” řekl Norris.

„Možná v Miami uvidíme větší zlepšení v některých středně rychlostních zatáčkách, ale to je prozatím vše. Je to malý krok vpřed.”

Pilot doufá, že tato úprava poskytne McLarenu platformu, která umožní více bojovat vepředu.

„Je to spíše jiná filozofie, je to malý krok vpřed, ale některé z větších zisků přijdou v budoucnu,” řekl Norris.

Norris byl sedmý nejrychlejší v kvalifikaci. Poté byl desátý v rozstřelu ve sprintu, i když se nemohl zúčastnit závěrečné fáze, protože mu chyběla sada nových měkkých pneumatik vyžadovaná pravidly.

Ve sprintu skončil na 17. místě poté, co se mu nevyplatil risk startu na sadě měkkých pneumatik.

„I když máme úžasný víkend, je to jen P9. Takže je těžké v tuto chvíli získat nějaké velké body, pokud nemáte incidenty jako v Austrálii, kdy získáte šesté místo. Je těžké z toho vytěžit maximum,” dodává Brit.

Sono Motors Sion ukazuje bezpečnost aut na solární pohon