Noví fanoušci formuli 1 nerozumí, jsou jak fandové fotbalu

Formule 1 přilákala obrovské množství nových fanoušků od doby, kdy Liberty Media převzala vedení tohoto sportu v roce 2016. Ale Fernando Alonso věří, že mnoho nových následovníků F1 nemá k tomuto sportu takovou vazbu jako jejich předchůdci.

Štítky: Alpine Fernando Alonso Zveřejněno 26. 07 2022 — Jiří Košta

Fernando Alonso si myslí, že moderní generace fanoušků F1 nemá stejné uznání nebo hloubku znalostí jako fanoušci předchozích epoch.

Od převzetí kontroly nad F1 v roce 2016 se Liberty Media snažila rozšířit fanouškovskou základnu tohoto sportu pomocí platforem jako Netflix anebo esportem, aby zvýšila přitažlivost formule 1.

Ale zatímco F1 v posledních letech zaznamenala obrovský růst fanoušků a příjmů, Alonso má pocit, že mnoho nových příznivců tohoto sportu není tak hluboce investováno jako předchozí generace fanoušků.

„Myslím, že fanoušci, které teď máme, jsou tu noví fanoušci a svým způsobem – a nechci k nim postrádat respekt – ale o formuli 1 toho moc nevědí,” řekl Alonso.

„Jsou spíš jako fotbalový fanoušek, kde jen sledují výsledky, kdo vyhrává, dělá to nejlepší. A kdo je poslední, není na úrovni formule 1.

Moc nerozumí výkonu auta a balíčku, který potřebujete. Takže jste spíše na horské dráze, vnímáte, co o vás lidé cítí.”

Hyundai testuje první elektrický model Ioniq 5 N