Šéfům F1 se Alonsův start v Indy nelíbí

Šéf formule 1 Chase Carey přiznal, že má rozporuplné pocity ze startu Fernanda Alonsa v závodě 500 mil Indianapolis. Raději by ho prý viděl závodit v Monaku. Carey se rovněž vyjádřil na adresu rozšíření kalendáře F1 do budoucna.

1 Štítky: Fernando Alonso Zveřejněno 4. 05 2017 — Lukáš Štěrovský

Španěl kvůli své účastni v Indy 500 vynechá jeden z vrcholů sezony F1 – Velkou cenu v ulicích Monaka. „Pod Berniem (Ecclestonem) byla formule 1 uzavřený byznys, který nebyl ničemu otevřený,“ popisuje nový šéf Chase Carey. „Teď chceme říkat ‚ano‘ mnoha novým věcem.“

Nicméně Alonsův start v sérii IndyCar mezi tyto „nové věci“ zřejmě úplně nezapadá. „Mám ohledně toho rozporuplné pocity. Bylo by skvělé mít Fernanda v Monaku s vozem, který může vyhrát. Bohužel se to ale v brzké době nezdá možné.

Rozumím jeho touze hledat výzvy, které ho motivují, a jeho volbu respektuji,“ dodává dále Carey. „Nepřímo je to také benefit pro nás – mít skvělého jezdce F1, který odlišným způsobem osloví americké publikum.

Ale není to ideální situace. Pokud bych si mohl vybrat, raději bych ho viděl v Monaku. To, že se jedna z vašich hvězd rozhodne udělat dočasný přestup do jiné soutěže, není pozitivní jev. Je to neobvyklá a nešťastná situace, hlavně pro jeho tým a taky pro nás jakožto organizátory,“ ví Chase Carey.

V budoucnu až pětadvacet závodů?

Velká cena Monaka, ve které bude Alonso absentovat, je šestým z letošních dvaceti závodů. Podle dřívějších informací bychom se v budoucnu mohli dostat až na pětadvacet Grand Prix ročně. Prvním krokem k tomuto cíli bude rozšíření na jednadvacet podniků v sezoně 2018.

„Během posledních měsíců jsme se potkávali s organizátory současných závodů a také s představiteli měst, které by potenciálně měli zájem o pořádání závodu. Je ale moc brzy na to, abychom v tomto ohledu pokročili.

Je důležité rozšířit kalendář, ale momentálně se chceme soustředit na vylepšení situace stávajících podniků. A také chceme zajistit stabilitu deseti týmů na roštu,“ říká Chase Carey.

Diskuse k článku

Jeden komentář: “Šéfům F1 se Alonsův start v Indy nelíbí”

  1. FantomasMan napsal:

    Čítam predbežný kalendár : Monaco Kanada a potom do Azerbajdžan. Tak to je 3-kombinácia ako hrom. To je „skratka“ ako sviňa….

Napsat komentář