Toro Rosso představilo své STR12. Upustilo od typických barev

Týdenní přehlídka nových aut pro sezonu 2017 je u konce – Toro Rosso bylo posledním týmem, které ukázalo svůj monopost. Na voze se objevily nové barvy, technické detaily zůstaly skryty. Letos posledním týmem, který představil svůj vůz, se stalo Toro Rosso. Představení se konalo již před samotnými garážemi barcelonského okruhu, kde v pondělí startují první předsezonní testy.…

6 Štítky: Sezona 2017 STR12 Toro Rosso Zveřejněno 26. 02 2017 — Josef Nekvinda

Týdenní přehlídka nových aut pro sezonu 2017 je u konce – Toro Rosso bylo posledním týmem, které ukázalo svůj monopost. Na voze se objevily nové barvy, technické detaily zůstaly skryty.

Letos posledním týmem, který představil svůj vůz, se stalo Toro Rosso. Představení se konalo již před samotnými garážemi barcelonského okruhu, kde v pondělí startují první předsezonní testy. Ve Faenze jako by si řekli – nové regule vyžadují radikální změnu, a ta přišla hned poté, co byla shozena plachta. Léty zažité zbarvení vystřídaly barvy daleko bližší společnosti Red Bull.

Kromě nového vzhledu se v útrobách STR12 po ročním odskočení k pohonu Ferrari opět nachází agregát Renaultu. S tím už minulý týden Toro Rosso vyrazilo na okruh v Misanu v rámci filmovacích jízd. Prvním zklamání avšak přišlo již po šesti odjetých kolech, kdy bylo vypověděla službu právě nová pohonné jednotka.

Pod design vozu se podepsal tým návrhářů vedený osobou Jamese Keye a stejně jako většina aut, které jsme měli možnost vidět, i STR12 má na své zádi žraločí ploutev.

Čtěte dále: Jako předposlední tým představil nový monopost Haas – VF-17

17016081_1464560573568897_1939136377656042341_o-e1488130309756

   Zdroj: Scuderia Toro Rosso

Diskuse k článku

6 komentářů: “Toro Rosso představilo své STR12. Upustilo od typických barev”

 1. Rendy napsal:

  Jakub McL: super video, hezky sis s tím pohrál, jestli jsi to byl ty… 😉 A odpověď zní jednoznačně, bez ploutve! 😃

 2. villonso napsal:

  Shrnu zde názor na všechny monoposty: Žraločí ploutev vypadá jen tehdy krásně, když má jakoby „výstřih“. Ten má např. Toro Rosso, Haas nebo Sauber, ale třeba Force India jej postrádá. Jinak design vozů je opět nesmírně krásný. Zajímavé je, že týmy používají jen tři různé vzory nosů: vz. Force India (jen FI), vz. Mercedes (Mercedes, Toro Rosso), vz. Red Bull (zbytek). Musím konstatovat, že žádný vůz nevypadá vyloženě hnusně. Nakonec ale stejně musím prohlásit, že design je to méně podstatné, rozhodnou výkony na trati, a ty skutečné se dozvíme nejprv ve kvalivikaci na GP Austrálie 2017. Už se těším.

 3. VladoS. napsal:

  Krásne sfarbenie. Trošku mi pripomína Prost Acer AP04 z roku 2001… 🙂

 4. vocho67 napsal:

  Zajímavé. Nikde není vidět reklama výrobce motoru.

 5. Paule napsal:

  škoda že nakonec nezvolili to zbarvení jako Red Bull bez cukru ta světle modrá se mi líbila

 6. Honzajar napsal:

  Loňské barvy se mi líbily víc, ale je pravda, že tento je stylovější: auto vypadá teď opravdu jako plechovka Red Bullu. 🙂

Napsat komentář