Nová sezona nabídne díky pneumatikám rozmanité výsledky

Formule 1 v letošním ročníku přinese několik zajímavých výsledků, stane se tak díky upraveným pravidlům volby pneumatik. Alespoň si to myslí technický ředitel Toro Rosso James Key. Jako součást k získání větší rozmanitosti pro závody F1 se Pirelli s týmy dohodlo na nových pravidlech ohledně pneumatik, které umožní italskému výrobci nabídnout více směsí pro závod. I přes…

Štítky: James Key Pneumatiky Toro Rosso Zveřejněno 18. 02 2016 — Lukáš Štěrovský

Formule 1 v letošním ročníku přinese několik zajímavých výsledků, stane se tak díky upraveným pravidlům volby pneumatik. Alespoň si to myslí technický ředitel Toro Rosso James Key.

Jako součást k získání větší rozmanitosti pro závody F1 se Pirelli s týmy dohodlo na nových pravidlech ohledně pneumatik, které umožní italskému výrobci nabídnout více směsí pro závod.

I přes kritiku přílišné složitosti upravených regulí se našlo několik lidí, kteří se těší, že tato změna přinese pestřejší závody. Jedním takovým je i technický ředitel Toro Rosso James Key.

„Bude zajímavé sledovat, jak se to vyvine. Pravidla mohou být celkem komplikovaná, takže lidé se budou muset více snažit, aby pochopili, co se děje. Ale vždy musíte být trochu opatrní, aby se nenašlo jedno optimální řešení, protože pak by u něj skončil každý a stalo by se z něj něco normálního,“ říká Key.

Ten se domnívá, že nyní existuje dostatek prostoru v rámci výběru, který týmům umožní Pirelli, aby si každá stáj zvolila takovou možnost, která bude jednak nejvíce sedět jejímu vozu a také trati.

„Myslím, jelikož týmy si teď budou moci dělat tak trochu to, co chtějí, že si budeme moci trochu hrát s ohledem na výkon vozu a taky na konfiguraci trati. Takže budeme moci trochu riskovat. Rozhodně sezona bude víc rozmanitá.

Tři směsi pneumatik na některých tratích můžou vytvořit velký rozdíl, pokud budete vědět, jakou strategii zvolit. Takže čekám, že tento rok uvidíme některé zajímavé výsledky,“ dodává technický ředitel Toro Rosso.

Čtete dále: Konec úmyslně nekvalitních pneumatik? Všichni jsou pro

Technický ředitel Toro Rosso očekává rozmanité výsledky díky novým pravidel volby pneumatiky. Pomůže to jeho týmu?

Technický ředitel Toro Rosso očekává rozmanité výsledky díky novým pravidlům volby pneumatik. Pomůže to jeho týmu?

Diskuse k článku

Napsat komentář