Nová pravidla jsou podle technického ředitele Toro Rosso největší změnou za skoro 20 let

Pravidla formule 1 platná od nadcházející sezony jsou tak radikálně odlišná, že technický ředitel Toro Rosso James Key nepamatuje za posledních skoro dvacet let tak velkou změnu. Ročník 2017 přinese agresivnější vzhled vozů – širší přední a zadní křídlo stejně jako pneumatiky. Vozy budou mít větší množství mechanické i aerodynamické přilnavosti. Podle Jamese Keye, technického…

1 Štítky: James Key Toro Rosso Zveřejněno 13. 12 2016 — Lukáš Štěrovský

Pravidla formule 1 platná od nadcházející sezony jsou tak radikálně odlišná, že technický ředitel Toro Rosso James Key nepamatuje za posledních skoro dvacet let tak velkou změnu.

Ročník 2017 přinese agresivnější vzhled vozů – širší přední a zadní křídlo stejně jako pneumatiky. Vozy budou mít větší množství mechanické i aerodynamické přilnavosti. Podle Jamese Keye, technického ředitele Toro Rosso, se bude jednat o „největší změnu v pravidlech formule 1 za posledních 19 let“.

most_banner_velky_ponozky

„Z hlediska šasi je to ještě větší změna než v roce 2009 nebo nedávné úpravy před sezonou 2014,“ prozradil Key, který se rovněž podělil o informaci, podle které Toro Rosso začalo pracovat na voze 2017 už v září 2015.

„Prvně musíte udělat velké množství výzkumu, abyste pochopili, jaké bude auto podle nových pravidel, aniž byste ho reálně viděli. Dlouho tak pracujeme pouze ve virtuální podobě. To končí někdy v lednu. Pak přichází na řadu zimní testování, kde děláte všechno to, na čem jste pracovali ve virtuální podobě,“ přiblížil technický ředitel italské stáje.

Pravidla přitom byla definitivně schválena až na přelomu března a dubna letošního roku, což podle Keye znamená, že nikdo nebude schopen získat výraznější výkonnostní výhodu. Nové regule také dovolují sdílení technologií mezi týmy v oblasti pohonných jednotek, převodovek a zavěšení. Toho hodlá Toro Rosso využít a rozšířit svoji spolupráci s Red Bullem – nicméně až v roce 2018.

Čtěte dále: Red Bull a Toro Rosso od sezony 2018 rozšíří vzájemnou spolupráciDiskuse k článku

Napsat komentář