Norris se chválí: Mám pocit, že teď odvádím tu nejlepší práci

Od loňského Abú Dhabi vždy platilo, že Lando Norris byl nejlépe umístěným jezdcem za vozy Mercedesu a Red Bullu. I proto mu, stejně jako McLarenu, patří třetí místo v průběžném pořadí šampionátu. Co stojí za slušnou formou?

Štítky: Lando Norris McLaren Zveřejněno 5. 05 2021 — Lukáš Štěrovský

„Rozhodně mi přijde, že odvádím tu nejlepší práci. První tři závody z letošního roku jsou dohromady asi ty nejlepší, jaké jsem kdy odjel,“ říká Norris, který načal svoji třetí sezonu v královně motorsportu.

„Jsem teď sebejistý. Vloni a předloni jsem se s tím potýkal, teď je to myslím lepší. Někdy pořád ještě nemám důvěru v auto a sebe, ale celkově jsem rozhodně na lepších pozicích, což pomáhá.

Všechno to začíná přípravami v pátek. V kvalifikaci jsem zajel slušná kola bez chyb, v prvních kolech závodu jsem útočil: Ze sedmé pozice jsem se dostal na čtvrtou nikoliv pouze proto, že jsem byl rychlý, ale protože jsem odvedl celkově lepší práci, připravoval jsem se, kudy přesně pojedu a tak podobně,“ dodává na konto GP Portugalska.

Domnívá se Brit, že by McLaren mohl ještě letos zabojovat o vítězství? „Uvidíme. V Portugalsku jsme rozhodně skončili výše, než jsme po kvalifikaci čekali. Dělám, co můžu. Myslím, že v prvních dvou závodech jsme měli nějaké příležitosti. Když přední týmy udělají chyby jako v Imole, kde dostal Pérez penalizaci, můžeme se přiblížit čelu,“ říká.

Volkswagen bojuje o pozici lídra v elektromobilech. Premiéru si odbyl model ID.4 GTX

Sám si je ale vědom toho, že současná forma na ty nejlepší úplně nestačí. Dokázal to třeba manévr na Péreze po restartu, který sice skončil úspěchem, ale po pár chvílích přišla Mexičanova odplata. „Bohužel nemáme teď tempo na to, abychom zůstali před Red Bullem.

Když někoho takového předjedu, dá nám to výhodu, i když na udržení pozice nemáme. Momentálně jen využíváme co nejvíce příležitostí, potřebovali bychom ještě o trochu více rychlosti, abychom se mohli stabilně pohybovat na čele.

Myslím, že můžeme mít jistotu toho, že jsme momentálně nejvíce konzistentní tým kolem třetího, čtvrtého nebo pátého místa. Neznamená to, že tak dojedeme každý závod. Viděli jsme třeba, jak moc se oproti Imole zlepšil Alpine. Stejně tak to může být s námi, AlphaTauri nebo Ferrari. Myslím, že se očekává, že se to trochu zamíchá, musíme tedy pracovat tvrdě dál,“ ví Lando Norris.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Lando Norris (@landonorris)

S trofejí z Imoly.