Norris se opřel do Bottase: Měl by se naučit závodit ve skupině

Pilot McLarenu neakceptoval omluvu Valtteriho Bottase za kolizi v úvodní zatáčce Grand Prix Maďarska, která mu vystavila předčasnou stopku. Lando Norris namísto toho Finovi radí, aby se naučil jezdit v ‚balíku‘ ostatních jezdců.

Štítky: Lando Norris Valtteri Bottas Zveřejněno 3. 08 2021 — Lukáš Štěrovský

Bottasovi budiž přičteno ke cti, že se nesnaží vinu svalovat na nikoho jiného. „Měl jsem zabrzdit dřív, byla to samozřejmě moje chyba. Já byl ten, kdo se přihnal zezadu. Bylo na mně, abych zabrzdil dřív, ale neodhadl jsem brzdný bod. Dokazuje to, že v takových podmínkách je těžké něco předpovídat, ale měl jsem zabrzdit dříve,“ přiznává s tím, že jej trochu rozptýlilo, že se před ním objevil právě vůz McLarenu, se kterým běžně nebojuje.

„Přibližoval jsem se, najednou se mi zablokovala kola a trefil jsem Landa, což způsobilo všechen ten chaos,“ dodává Bottas smutně. Pilot Mercedesu tak přerušil Norrisovu sérii 15 závodů, ve kterých bodoval. Za incident se jak jemu, tak pilotům Red Bull, kteří na Bottasovu chybu rovněž doplatili, omluvil, podobně jako šéf Mercedesu Toto Wolff.

Red Bull o omluvu nestojí, raději aby Mercedes zaplatil účty

Podle Norrise je ale omluva zbytečná, výsledky závodu nezmění. „Všichni jsme ve formuli 1 z nějakého důvodu. Jsme dobří jezdci a víme, kde brzdit, dokážeme odhadnout brzdné zóny a tak. Zejména na mokru a v prvním kole závodu,“ vyjmenovává Norris.

„Někteří to ale očividně vůbec neodhadli, což je otrava. Od špičkových pilotů, kteří jezdí na čele, byste čekali trochu víc. Nezávodí tak často, většinu času si spíše jedou to svoje mimo balík ostatních jezdců. Nejezdí ve špinavém vzduchu tak moc jako my, takže s tím možná nemají takové zkušenosti a měli by to naučit….,“ radí.

„Je to frustrující pro naši morálku a motivaci. Do letní přestávky chcete vstoupit silní, aby byli všichni šťastni a nabiti energií. To platí, když dojíždím třetí. Jakmile vypadnu ze závodu, má tým opačné pocity.

Ale také víme, že to nebyla naše vina. Udělali jsme všechno správně, měli jsme dobrý víkend, než jsme byli ne naší vinou vyřazeni ze závodu. Podle mého kolem toho nesmíme dělat velký humbuk. Musíme mít hlavu vztyčenou a připravit se na další závod,“ nabádá Lando Norris.