Norris přiznává: nebýt v Baku rebelem bylo těžké

Britský pilot ve službách McLarenu přiznal, že v závěru závodu zvažoval porušení týmových rozkazů. Norris totiž dostal nařízeno, aby zůstal za svým týmovým kolegou Danielem Ricciardem.

Štítky: Daniel Ricciardo GP Ázerbájdžánu Lando Norris McLaren Zveřejněno 13. 06 2022 — Lukáš Štěrovský

Australan se sice v úvodu závodu držel za Norrisem, ale čas vydělal díky pit stopu pod virtuálním safety carem. V závěrečné fázi Ricciardo pronásledoval Alonsa, kvůli čemuž dostal Norris nakázáno, aby i přes větší rychlost na kolegu neútočil.

„Myslím, že je to docela jednoduché. Daniel mě mohl předjet před mojí zastávkou v boxech, ale neudělal to. Podle mého mu bylo řečeno, aby se bránil Gaslymu, dokud nezastavím u mechaniků. Takže to, že jsem ho na konci nepředjel já, bylo protislužbou,“ komentoval souboj o osmé a deváté místo Norris.

„Mohl jsem to udělat, byl jsem vedle něj v nájezdu první zatáčky. A bylo to těžké rozhodování, moje tempo na tvrdé sadě bylo o dost silnější. Ale nakonec jsem se držel toho, pro co jsme se jako tým rozhodli. Daniel měl prostě kliku na virtuální safety car. Jako tým jsme nakonec odvedli dobrou práci a skončili na bodech,“ dodal Norris, podle kterého rozhodla právě i pozice ve startovním poli.

„Upřímně řečeno, být osmý nebo devátý, to už není takový rozdíl. Chceme skončit mnohem výše,“ dodává mladý Brit.