Norris po silném výkonu McLarenu mírní přehnaný optimismus

McLaren zajel v Austrálii velmi slušný výsledek. Lando Norris, který závod dojel na pátém místě před týmovým kolegou Danielem Ricciardem, nyní ale mírní přehnaná očekávání a velký optimismus do dalších závodů.

Štítky: GP Austrálie Lando Norris McLaren Zveřejněno 11. 04 2022 — Vašek Štěpánek

McLaren do nové sezony nevstoupil dobře – z Bahrajnu odjela stáj z Wokingu bez bodů, v Saúdské Arábii McLaren sice bodoval, bylo to ale spíše díky divokému průběhu závodu. Viditelný vzestup oranžových monopostů se ale nedá popřít.

Nicméně, do Austrálie jako by přijel ‚nový‘ McLaren. Už od tréninků prokazovali Norris s Ricciardem solidní tempo, které potvrdili dobrou kvalifikací a dvojitými body z nedělního závodu. McLaren se rázem posunul i na čtvrté místo v poháru konstruktérů.

I přes velký bodový přísun se Lando Norris snaží krotit očekávání do dalších závodů. Brit sice nevylučuje zlepšující se tempo oranžových vozů, zároveň ale přiznal, že výsledky z Austrálie jsou dány spíše charakteristikou okruhu.

„Hrozně rád bych byl optimistou jako vy, ale o náš výsledek se postarala spíše charakteristika trati, protože jsme zde měli stejné auto, jako v Bahrajnu. Myslím si, že podmínky a skladba trati našemu autu tady seděly lépe.

Ano, udělali jsme několik změn, není to ale nic velkého. Jako tým děláme malé krůčky, je ale jasné, že z Melbourne si odvezeme hned několik pozitiv. Nyní se ale musíme vrátit na zem a začít pracovat na negativech,“ pobouzí svůj tým Norris.

Pilot McLarenu se také vyjádřil k divákům. Závod o víkendu navštívilo přes 420 tisíc lidí a jde o největší sportovní událost v Austrálii. „Je to neuvěřitelné, jsem jedním z tohoto davu. Ne, je to opravdu úžasné a speciální.

Mám z toho radost, je skvělé vidět, jak poutavá formule 1 nyní je a taková by měla zůstat i do budoucna. Tento víkend jsem si hodně užil, byla zde naprosto skvělá atmosféra,“ pochválil australské publikum Norris.