Norris nesouhlasí s tím, že si mladí jezdci neuvědomují rizika

Lando Norris, pilot McLarenu, nesouhlasí s tvrzením Jacquese Villeneuva, že mladí piloti si neuvědomují rizika závodění, protože tráví hodně času na simulátoru.

Štítky: Jacques Villeneuve Lando Norris Zveřejněno 14. 09 2019 — Lukáš Podstata

Po tragické nehodě Anthoina Huberta prohlásil Jacquese Villeneuve, že mladí piloti se na dráze chovají, jako by stále závodili na simulátoru a žijí v přesvědčení, že jim nic nehrozí. „Nezažívají stejný stres nebo adrenalin, který jsme zažívali my dříve. Daleko méně vyhodnocují rizika a nebezpečí, když vyjíždějí na závodní dráhu,“ myslí si Villeneuve.

S takovým prohlášením ale zásadně nesouhlasí Lando Norris, který se snaží mladou generaci pilotů bránit. „Nemyslím si, že to, co řekl, má nějakou spojitost s virtuálním závoděním,“ myslí si Norris.

„Bezpečnost je mnohem lepší, zejména ve srovnání s dobou, kdy závodil on. Samozřejmě my na nebezpeční nezapomínáme stejně jako zkušenější piloti. Nejezdíme si po závodní dráze jen tak. Stále si plně uvědomujeme, jaké nebezpeční v závodním autě podstupujeme. Všechno je v tuhle chvíli bezpečnější, ale někdy riskujete víc než jindy,“ vysvětluje chování mladých jezdců pilot McLarenu.

Lando Norris tráví virtuálním závoděním hodně času.

Diskuse k článku

Napsat komentář