Norris: Měli nás za hrdiny, ale realita je jiná

V trénincích se McLaren objevoval na předních příčkách společně s Red Bully a Mercedesy, ale v sobotní kvalifikaci přišel mírný propad. Lando Norris po kvalifikaci uvedl, že pozice, které tým v sobotu vybojoval, byly očekávané.

Štítky: Lando Norris McLaren Zveřejněno 27. 03 2021 — Vašek Štěpánek

Norris už včera předpovídal, že Red Bull společně s Mercedesem budou před oranžovými monoposty, to se nakonec také potvrdilo. Brit v kvalifikaci celkově obsadil sedmé místo za týmovým kolegou Danielem Ricciardem. Podle Norrise tým skončil tam, kde očekával.

„Jsme docela šťastní. Samozřejmě, byli bychom ještě šťastnější, kdyby se nám podařilo porazit obě Ferrari a AlphaTauri. Myslím si ale, že už od první jízdy v první části kvalifikace bylo evidentní, že je na tom AlphaTauri o něco lépe než my. Ve finále jsme spokojeni, že jsme je dokázali rozdělit. To vlastně platí i u Ferrari.“

Verstappen v první kvalifikaci sezony rozdrtil Mercedes

Norris také uvedl, že druhé místo v tréninku většinu lidí navnadilo, a to zvětšilo očekávání i na samotnou kvalifikaci.

„Po včerejšku nás všichni viděli vedle Red Bullů a Mercedesů. Byli jsme v podstatě za hrdiny, i když pravda je úplně jiná. Během tréninků jsme se soustředili na sebe a neohlíželi se za časy, které zajíždí ostatní.

Myslím, že můžeme být opravdu spokojeni. Vůz se během tréninků obtížně řídil, takže jsme strávili noc snahou to vylepšit.“

Na konci kvalifikace jezdce McLarenu dělily pouze čtyři setiny sekundy. Lando Norris je se svým výkonem relativně spokojený. Zároveň doufá v lepší závod.

„Jistě, být ještě o jednu pozici výše by bylo super, ale s Danielem nás dělily snad jen dvě desetiny, nebo tak nějak. Což rozhodně není špatné. Vzhledem k tomu, že jsem v kvalifikaci udělal pár malých a hloupých chyb, tak si zasloužím být tam, kde jsem. Nebudu si stěžovat ani omlouvat.

Body se ale rozdávají až zítra. Jako tým máme situaci ve svých rukou, pokusíme se jít vpřed a získat několik pozic. Snad odjedeme s dobrými body,“ doufá Norris.

Vicemistr F1 Esports vyhrál virtuální šampionát formule E a jízdu s monopostem