Norris koketuje s myšlenkou účastnit se Indy 500

Britský pilot ve službách McLarenu Lando Norris uvažuje, že by se v budoucnu účastnil slavného oválového závodu na okruhu v Indianapolis.

Štítky: Indy 500 Lando Norris McLaren Zak Brown Zveřejněno 19. 12 2022 — Lukáš Štěrovský

Nejde o náhodu, neboť tým z Wokingu má momentálně zastoupení ve formuli E, sérii Extreme E a právě také IndyCar. Navíc závodu ve Staré cihelně se v roce 2016 poprvé účastnil i Fernando Alonso, tehdejší pilot McLarenu. Stalo se tak v prvním roce, kdy se k týmu jakožto šéf připojil Američan Zak Brown, který se snaží značku zviditelnit na americkém kontinentu.

„Když se podíváme na to, co vzrušuje naše fanoušky, kterým prodáváme krásné silniční vozy, a co chtějí naši partneři ohledně pronikání na nové trhy, Severní Amerika je hned na začátku seznamu,“ řekl Brown.

„Není to tak dávno, co F1 nebyla v Severní Americe příliš populární. Je úžasné, co se za krátkou dobu stalo. Hodně pomohl seriál Drive to Survive od Netflixu. Ale cítili jsme, že chceme mít v Severní Americe větší zastoupení než všechny ostatní týmy, takže jsme jediným týmem z F1v IndyCar.

Lando se navíc zmínil, že by jednou rád jel Indy 500. No a jeden z mých prvních dnů v práci bylo přivedení Fernanda Alonsa k Indy, což byl pro všechny úžasný zážitek. Kalendáře jsou v dnešní době dost šílené, ale myslím, že závodní jezdci rádi jezdí se závodními auty. Takže ano, dokázal bych si ten den představit,“ má jasno Brown.