Norris dosahuje Alonsova talentu – ještě nedostal šanci ho ukázat

Generální ředitel McLarenu Zak Brown zařadil Landa Norrise mezi nejlepší jezdce formule 1 ve svých odhadech, a to i s těmi, jako je Fernando Alonso.

Štítky: Fernando Alonso Lando Norris McLaren Zak Brown Zveřejněno 2. 02 2023 — Jiří Košta

Brown se stal partnerem nováčka Norrise po boku Alonsa na závodech 24 hodin v Daytoně ještě předtím, než mladý Brit debutoval ve formuli 1, přičemž oba sdíleli auto s Philipem Hansonem pro United Autosports na legendárním vytrvalostním závodě na Floridě v roce 2018, což znamená McLaren, že šéf mohl vidět, jak oba řidiči pracují ve stejném stroji.

Alonso je všeobecně považován za jednoho z nejlepších jezdců formule 1 všech dob a Norrisova reputace v posledních sezonách exponenciálně vzrostla poté, co v posledních dvou letech výrazně překonal vícenásobného vítěze závodů Daniela Ricciarda v McLarenu a během této cesty získal řadu pódií.

Vzhledem k míře zlepšení, které prokázal ve své době ve formuli 1, je Norris nyní hodnocen mezi nejlepšími talenty ve sportu, ale šéf McLarenu má pocit, že tomu tak bylo od doby, než se vůbec dostal do týmu.

„Myslím, že je stejně dobrý jako kdokoli jiný na startovním roštu a cítil jsem to od prvního dne, kdy jsem ho postavil proti Fernandovi na 24hodinovce v Daytoně, cizí vůz, zahraniční trať,” řekl Brown.

„Myslím si, že Fernando je stejně dobrý jako kterýkoli jezdec F1, který kdy byl… a Lando se mu vyrovná a v závislosti na tom, jaká byla denní doba, možná ho i trochu dostal a naopak.

Vidíte ten přirozený talent. Dostanete několik jezdců, kteří jsou disciplínou jedné značky, uvrhnete je do jedinečné situace a oni se tak rychle nedostanou do tempa.”

McLaren má širokou škálu závodních zájmů, přes IndyCar, Formuli E, Extreme E a další, a Brown si myslí, že Norris má dostatek přirozených dovedností na to, aby dokázal naskočit do jakéhokoli druhu strojů a být jedním z nejrychlejších jezdců.

Přiznal, že 23letý pilot se snaží tým posouvat dál, když hledá nepolapitelné první vítězství ve sportu, když byl šestkrát na stupních vítězů, a že doufá, že už neuvidí své vrstevníky vyhrávat příliš často, než dosáhne svého prvního umístění na P1 ve formuli 1.

„Lando je franšízový řidič. Lando je jedním z těch kluků, kdybychom všechny posadili do špinavé buginy a postavili všechny jezdce F1 do závodu, byl by vepředu, protože má takový přirozený talent. Je to naprostá hvězda a tlačí nás.

Chce vyhrávat závody, jsem si jistý, že ví, že může porazit George [Russella] a už předtím George porazil… jde na to a vyhrává.”