Norris byl ve stresu kvůli Pérezovi, pódium je skvělý bonus

Lando Norris si po skvělé kvalifikaci připsal v závodě třetí pozici. Podle Brita se včera jednalo o jedno z jeho nejlepších kol v kariéře, což položilo základ k úspěchu. McLaren je tak letos podruhé na stupních vítězů.

Štítky: Lando Norris McLaren Zveřejněno 23. 05 2021 — Jiří Košta

Poté, co Charles Leclerc nenastoupil do závodu, se Norris ocitl na pomyslné čtvrté pozici na startu. Jezdec McLarenu držel “bramborovou” pozici, ale po problémech Valtteriho Bottase při zastávce v boxech se posunul na stupně vítězů.

McLarenu tak speciální lakování v barvách partnera Gulf přineslo štěstí. Brit slaví další stupně vítězů v letošním roce, přičemž na něj poslední kola zle dotíral pilot Red Bullu Sergio Pérez.

„Je to skvělý pocit. Nevíte, jaké to je, dokud tu nejste, je to neuvěřitelné. Byl to dlouhý závod, hlavně kvůli Pérezovi v posledních kolech. Vím, že se v Monaku můžete bránit relativně snadno, ale stále tu je ten tlak a vidět ho v mých zrcátkách pokaždé, když jedu do zatáčky, je trochu stresující,” říká o závodě Norris.

„Myslím si, že Red Bull je o něco rychlejší než my, byli očividně rychlejší. Ale jak jsem řekl, je to trať, na které se můžete relativně snadno bránit, pokud máte pokrytou první a desátou zatáčku, tak můžete být poměrně v klidu. Bylo to jen zvládnutí několika věcí, jako je palivo, pneumatiky a podobně. Nemůžu si stěžovat na výsledek.”

 

 

Toyota bZ4X: Bateriový elektromobil s futuristickým volantem