Noční můra Mercedesu? Hamilton vyřazen technikou

Sportovní šéf Mercedesu toto Wolff přiznal, že před posledním a rozhodujícím závodem sezóny mají všichni největší obavy o techniku.

4 Štítky: Lewis Hamilton Mercedes Zveřejněno 18. 11 2014 — Jan Pastorek

Sportovní šéf Mercedesu toto Wolff přiznal, že před posledním a rozhodujícím závodem sezóny mají všichni největší obavy o techniku.

Poruchy letos potrápily oba jezdce Mercedesu, ale Hamiltona víc než Rosberga. Pro tým je teď nejdůležitější, aby nezasáhla i do poslední Grand Prix.

„Kdyby měl Lewis poruchu, to by byla naprostá noční můra,“ řekl Wolff pro BBC. „My chceme, aby byl šampionát zakončen přímou a férovou bitvou, a ne aby jednoho z nich vyřadila porucha.“

Pokud se o titulu rozhodne jen mezi jezdci, bude Mercedes spokojený.

„O oba dva mám stejnou starost. Oba jsou pro naši značku skvělí, protože jsou to různé osobnosti a velcí závodníci, takže nezáleží na tom, kdo z nich se stane mistrem světa,“ uvedl Wolff.

A kdyby přeci jen do rozhodujícího boje zasáhla technika a Hamiltona vyřadila, snažil by se ho Wolff uklidnit tým, že to nebyla poslední šance.

„Byť hodně nechceme, aby se to stalo, nebyl by to konec světa. Lewis snad bude mít mnoho dalších příležitostí vyhrát další šampionát nebo šampionáty kromě tohoto,“ dodal.

Diskuse k článku

Napsat komentář