Nikdy si nestěžoval ani nefňukal, vzdává Williamsovi poctu Bernie Ecclestone

Bernie Ecclestone, který byl až do roku 2017 faktickým šéfem formule 1, zavzpomínal na odkaz v neděli zesnulého Franka Williamse, jehož stejnojmenný tým získal úctyhodných 16 mistrovských titulů.

Štítky: Bernie Ecclestone Frank Williams Zveřejněno 1. 12 2021 — Lukáš Štěrovský

Celá éra skončila v půlce loňského roku, kdy stáj odkoupila americká investiční společnost Dorilton Capital. Za příběhem posledního ryze soukromého rodinného týmu, který v královně motorsportu působil od roku 1977, tak byla napsána tečka, kterou bohužel podtrhla událost z neděle.

„Frank byl jedním ze starých známých, jedním z nejvýznamnějších lidí v naší branži. Člověk si klade otázku, zda by formule 1 přežila i dnes, kdyby lidé jako Frank nebyli v jejích začátcích. Byl jedním z lidí, kteří tento sport vybudovali,“ tvrdí Bernie Ecclestone a dodává: „Je to konec jedné éry…“

Sir Frank byl až do své smrti považován za nejstaršího žijícího tetraplegika na světě – na vozík byl po autonehodě upoután v roce 1986. „Možná proto byla jeho smrt svým způsobem požehnáním,“ zamýšlí se Ecclestone. „Jeho příběh je neuvěřitelný. Nikdo nežil v podobném stavu tak dlouho jako on.

Přesto si nikdy nestěžoval, nefňukal a neremcal. S věcmi se vyrovnával, jak nejlépe uměl. Byl to bojovník. Frank byl prostě Frank. S každým si rozuměl a každý ho měl rád. Z toho, co mi řekla Frankova dcera Claire, vím, že zemřel v nemocnici a obklopený rodinou. Taky mi řekla, že vůbec netrpěl,“ dodává Bernie Ecclestone.