“Nikdy neměl špatný den,” vzpomíná Alonso na Schumachera

Fernando Alonso otevřeně mluvil o svém soupeření se sedminásobným šampionem F1 Michaelem Schumacherem. Španěl se v posledním roce Němce u Ferrari vydal do boje o titul.

Štítky: Fernando Alonso Michael Schumacher Zveřejněno 18. 02 2023 — Jiří Košta

Alonso, který tehdy jezdil za Renault, se nakonec v dramatickém závěru sezony prosadil. Předtím se Alonso a Schumacher podělili o řadu bitev, protože dominance Ferrari skončila, zatímco Renault si užíval vzestupnou trajektorii.

V rozhovoru na webu Aston Martin se Alonso zamyslel nad svou rivalitou se Schumacherem a vysvětlil, co se od něj naučil.

„Michael neměl špatné dny. Michael nikdy nepodával horší výkon. To na mě udělalo největší dojem, když jsem se dostal do formule 1 a zvláště když jsem s ním bojoval o šampionát,” řekl dvojnásobný mistr světa.

„Dříve měli moji soupeři v celé mé kariéře a v různých kategoriích špatné dny a byly to dny, kdy jste toho využili – získali byste mnohem více bodů než oni. S Michaelem se to nestalo. On a Ferrari byli většinu času neporazitelní, ale i když neměli auto, pneumatiky nebo cokoli jiného v pravém okně, Michael stále skončil druhý nebo třetí.

I po špatném volném tréninku nebo špatné kvalifikaci byste Michaela v neděli stále našli na stupních vítězů. Měl takovou houževnatost, tuto ochotu využít každou příležitost – minimalizovat škody ve špatných dnech a maximalizovat ty dobré. Jeho odhodlání bylo vynikající.”

Nismo Electric Sports Car má být elektrickým nástupcem GT-R