Nico Hülkenberg převezme Schumacherovo místo, už není jen náhradníkem

Ano. Je to oficiální. Mick Schumacher po skončení letošní sezony opustí americký tým HAAS a bude nahrazen Nickem Hulkenbergem.

Štítky: Haas Nico Hülkenberg Zveřejněno 17. 11 2022 — Lukáš Podstata

Haas po dřívějších proklamacích, že chce stavět na mladých, proto tehdy vsadil na dvojici Mazepin, Schumacher se rozhodl po pár letech naprosto změnit svoji filozofii. Namísto mládí bude v týmu zkušený Kevin Magnussen, který potvrdil v letošní sezoně, že pořád dokáže i s horším vozem předvádět velmi pěkné výkony a navrátilec Nico Hülkenberg.

Často se říká, že odchod i na jeden rok prakticky znamená, že vaše kariéra pilota ve formuli 1 je u konce. Tento fakt však naprosto popírá Nico Hülkenberg. Německý závodník vstoupil do formule 1 v roce 2010 jakožto pilot týmu Williams a během devíti aktivních let vystřídal angažmá u týmů Force India, Sauber a Renault. Již během těchto let potvrzoval Hülkenberg svoji rychlou přizpůsobitelnost. Němec dokázal jako první v historii závodit v týmu formule 1 a zároveň během sezony dokázal ovládnout legendární závod 24 hodin v Le Mans.

Sezona 2019 však vypadala, že bude pro Hülkenberga poslední. Renault s ním neprodloužil kontrakt a jiné místo již nebylo k mání. Vypadalo to, že z šikovného jezdce zbydou už jen vzpomínky na jeho kariéru.

Opak se však stal pravdou. Ano, nyní víme, že Nico bude na startovním roštu v sezoně 2023, ale jeho záskoky na poslední chvíli se stali opravdu legendárním. „Hulka“ jsme mohli vidět v roce 2020 na britském Silverstonu, kde zaskakoval za pozitivně testovaného Sergia Peréze v týmu Racing Point. Druhý záskok přišel v sezoně 2022 u týmu Aston Martin, kde nahradil na začátku sezony Sebastiana Vettela. Nutno podotknout, že záskok to byl víc než důstojný protože Hulkenberg měl opravdu krátký čas na aklimatizaci.

Haas bude mít tedy od příští sezony velmi zkušenost dvojici a uvidíme, jak se tímto tahem americkým tým posune a zda „Hulk“ dokáže resetovat svoji kariéru a ve formuli 1 se udrží.