Nicholas Latifi potvrzen jako závodní pilot Williamsu pro sezonu 2020

Již dříve bylo oznámeno, že Robert Kubica po skončení aktuální sezony opustí seriál formule 1. O jeho nástupci se však dlouho diskutovalo. Nyní je však jasno a týmovým kolegou George Russella bude Nicholas Latifi.

Štítky: Nicholas Latifi Williams Zveřejněno 28. 11 2019 — Lukáš Podstata

Williams tak potvrdil, že od následující sezony vsadí spíše na mládí, než na zkušenost. Ve hře byl údajně také Nico Hülkenberg, nakonec ale volba padla právě na Latifiho.

Kanaďan, který aktuálně závodí v šampionátu formule 2, již několikrát tento rok monopost Williams testoval během volných tréninků. Další důvod jeho angažmá bude po odchodu Roberta Kubici jeho velké finanční zázemí, které bude Williams po odchodu titulárního sponzora Orlen nutně potřebovat.

Williams tak od příští sezony bude tvořit duo George Russell a Nicholas Latifi. Claire Williamsová, zástupkyně vedoucího týmu, o změně jezdecké sestavy informovala v tiskovém prohlášení. „Je mi opravdu velkým potěšením oznámit, že Nicholas Latifi obsadí od nové sezony roli závodního jezdce. Na celý náš tým ohromně zapůsobilo to, co letos ve formuli 2 dokázal, stejně jako jeho oddanost týmu a práce, kterou po celou sezonu odvádí pro náš tým,“ řekla Williamsová.

Diskuse k článku

Napsat komentář