Nezodpovědná Leclerkova jízda, soptí Verstappen kvůli kolizi po startu

Závodník Red Bullu Max Verstappen musel odstoupit z GP Japonska v důsledku poškození vozu po kolizi s jezdcem Ferrari Charlesem Leclercem. Nizozemec po závodě řekl, že Monačanův manévr byl nezodpovědný.

4 Štítky: Charles Leclerc GP Japonska Max Verstappen Red Bull Zveřejněno 13. 10 2019 — Martina Nová

Leclerc po startu z druhého místa ztratil pozici a dovolil Verstappenovi se před něj dostat po vnější straně v zatáčce číslo 1. Jenže v zatáčce číslo 2 došlo ke kolizi poté, co Leclerc nedotočil svůj vůz a narazil do Verstappena.

Nizozemec byl tak vytlačen mimo závodní trať a propadl se na zadní pozice startovního roštu, v důsledku vážného poškození vozu pak musel dokonce ze závodu odstoupit. Monačan utrpěl poškození předního křídla, nicméně se z chvostu pole probojovat na šesté místo v cíli. Závodní komisaři nejprve oznámili, že incident nebudou vyšetřovat, poté ale své rozhodnutí ještě přehodnotili a oba jezdce si pozvali na kobereček.

Po prvotním rozhodnutí se Max Verstappen značně rozčiloval v týmovém rádiu, o moc spokojenější ale nebyl ani s vyšetřováním po samotném závodě. „Všichni jsme si vědomi, že za jiným vozem ztratíme přítlak. Není to omluva a myslím si, že je dost zkušený na to, aby to věděl. Pro mě bylo hodně zvláštní, že to z počátku ani nezkoumali, když celé mé auto bylo zničené. V autě jsou díry,“ rozčiloval se jezdec Red Bullu.

„Měl jsem dojem, že jsem na třetím místě, ale pak z ničeho nic do mě Charles ve druhé zatáčce najel z boku. Z mé strany si nemyslím, že bych mohl udělat něco jiného,“ řekl mladý Nizozemec.

 „Pak to začali vyšetřovat, ale už je po závodě… Co víc teď budou moci udělat, než že dostane jen pokutu?“ dodal. „Mám rád tvrdé závody, ale nemyslím si, že to byl tento případ. To byla jen nezodpovědná jízda ve druhé zatáčce. Měli špatný start, takže se snažili získat zpět svá místa, ale neměli bojovat za hranou. Stále je to dlouhý závod. Je škoda, co se stalo,“ mrzelo Verstappena odstoupení ze závodu, který byl pro Hondu, která dodává rakouské stáji motory, domácím podnikem

Verstappen také vznesl námitky proti rozhodčím, kteří vyšetřovali údajný ulitý start z pole position Sebastiana Vettela. „Když se podíváme na Sebův start, tak vidíme, že se pohne, a pak se zastaví. Pravidla říkají, že se nemůže pohnout. Ale oni řekli, že nezískal žádnou výhodu, tak je to v pořádku. Opravdu nerozumím tomu, co se dnes děje s pravidly,“ neskrýval rozhořčení jezdec Red Bullu.

Diskuse k článku

4 komentáře: “Nezodpovědná Leclerkova jízda, soptí Verstappen kvůli kolizi po startu”

 1. Venca napsal:

  jenDalsiTeepack: super, díky 🙂

  Jiří Chalupa: ty si asi koukal na jiný video, jinak tomu nerozumim.

 2. Jiří Chalupa napsal:

  Na tom videu je jasně vidět, že Verstappen si do Leclerca naboural sám.

 3. jenDalsiTeepack napsal:

  Venco: https://streamable.com/2m8jt 🙂

 4. Venca napsal:

  Proč nikde neukážou onboard z Leclercova vozu? Možná by tam bylo vidět, že ho Leclerc chtěl vytlačit úmyslně….

Napsat komentář