Nezmar Ticktum si zavřel dveře do F1, po Red Bullu už jej nechce ani Williams

Tým Williams Formule 1 ukončil spolupráci s vývojovým jezdcem Danem Ticktumem. Kontroverzní Brit se připojil k týmu v roce 2020 a v rámci vývoje týmu převzal program simulátoru.

Štítky: Daniel Ticktum Williams Zveřejněno 13. 08 2021 — Jiří Košta

Začátkem tohoto roku bylo potvrzeno, že v této roli bude pokračovat i letos, a pokud to bude možné, připojí se k týmu na trati. Nyní se ale ukázalo, že Brit už není ve službách Williamsu. Přesné příčiny nejsou známé, ale Ticktum pravděpodobně nebyl spokojený s politikou v týmu, protože je u stáje aktuálně George Russell a Nicholas Latifi.

Další komentáře ze strany pilota formule 2 na sebe dlouho nenechaly čekat. Během streamování se k situaci vyjádřil.

„Je starší než já, zaplatil, aby se tam dostal,” odsekl Ticktum. „Není to jako divize, není to jako League 1 a Premier League, takhle to nefunguje. Procházíš sériemi, jako, já nevím, cokoli … To, že se nedostaneš do formule 1 v motoristickém sportu, neznamená, že jsi nebyl dost dobrý na to, aby ses tam dostal.”

Ticktum byl dříve členem juniorského týmu Red Bull, ale z tohoto programu byl vyřazen v polovině roku 2019. Dříve mu byl udělen zákaz činnosti na dva roky, protože během závodu britské formule 4 za Safety Carem záměrně narazil do svého soupeře Rickyho Collarda.

Audi skysphere concept – budoucnost motorismu je plně otevřená