Magnussena pronásleduje nezapomenutelná hláška „suck my balls“

Když v Grand Prix Austrálie 2014 debutoval s McLarenem, vyjel si druhé místo. Na začátek ve formuli 1 to nebylo vůbec špatné, ba naopak. Zpětně Kevin Magnussen dokonce přiznává, že začal hned pomýšlet na titul. Ve skutečnosti ale Dán nikdy znova nedosáhl ani na stupně vítězů…

Štítky: Kevin Magnussen Zveřejněno 20. 01 2021 — Lukáš Štěrovský

Po sedmi letech v královně motorsportu teď Magnussen zkusí štěstí za oceánem, závodit bude v americkém šampionátu sportovních vozů. Jak zpětně svoje počínání v F1 hodnotí?

„Je těžké předpovídat, jak se věci vyvinou. Když jsem začal v Melbourne 2014, měl jsem celkem vysoká očekávání. Po prvním závodě jsem si myslel, že ve své premiérové sezoně budu bojovat o titul. Byl to splněný sen, nikdy na ten závod nezapomenu. Bál jsem se, že se mi to jenom zdálo a pak se probudím.“

Pak se ale věci obrátily k horšímu. Magnussen nakonec skončil celkově jedenáctý a McLaren se s ním rozloučil. „Ve formuli 1 nemůžete něco odhadovat. Musíte odvést co nejlepší výkon a užít si to dobré, dokud to trvá,“ uvědomuje si nyní už bývalý jezdec týmu Haas.

„Nemůžu si ale stěžovat, jsem vděčný za to, že mi u McLarenu dali šanci. Nemohu říci, že bych něčeho litoval. Původně mi McLaren řekl, že mi získá místo ve Force Indii. Nakonec to změnili a šel jsem rovnou do McLarenu.

Austrálie 2014 a druhé místo v cíli.

Bylo to velmi hektické období, ale nakonec jsem spokojený s tím, jak se to vyvinulo. Vždycky se můžete ohlédnout a najdete něco, co byste udělali jinak. Ale koneckonců, mám za sebou kariéru pilota F1, to se spoustě lidí nepodaří. Když jsem jako mladý snil o F1, byl to těžko uskutečnitelný sen. Nakonec se mi ale splnil, za což jsem vděčný. Jsem rád, že jsem dostal šanci,“ líčí Magnussen.

Ten se po odchodu z McLarenu na rok stal jeho záložním jezdcem, než přestoupil do Renaultu. Od roku 2017 byl jezdcem Haasu, kde také kariéru zakončil. A právě z jeho premiérové sezony u americké stáje pochází jeden nelichotivý moment, který Magnussena štve dodnes.

Po Grand Prix Maďarska a tvrdém souboji s Nikem Hülkenbergem, po němž ho Němec nazval tím nejnesportovnějším jezdcem na roštu, Magnussen přímo v mediální zóně odpověděl legendární větou: „Vy*uř mi ho, kámo.“

„Nechápu, proč si to lidi pamatují. Je vážně těžké to pochopit. Já si pamatuji víc sportovních momentů, událostí na trati. Získalo si to spoustu pozornosti, ale pro mě to rychle začalo být otravné, když o tom každý mluvil,“ přiznává Dán.

Hülkenberg označil Magnussena za nesportovního. Reakce? „Vy*uř mi ho, kámo“